WARSZTATY WIELKANOCNE W NIEGOWONICACH

Filia Biblioteczna nr 1 w Niegowonicach wraz z Biblioteką Szkolną i Panią katechetką zorganizowały w dniu 10.03.2016 r. warsztaty plastyczne, podczas których uczniowie klas I gimnazjum wykonywali wielkanocne palmy. Fachowej instrukcji udzielały Panie z KGW Niegowonice w składzie: Janina Porc, Jadwiga Kleczko, Wiesława Kaczmarzyk i Teresa Leks.

Celem warsztatów było kultywowanie ludowych tradycji związanych z Niedzielą Palmową. Uczestnicy wykazali się dużym zapałem i kreatywnością, a wykonane przez nich palmy były okazałe, niepowtarzalne i jednocześnie piękne w swojej prostocie.

Dziękujemy Paniom z KGW za atrakcyjne zajęcia, cierpliwość i pomoc w tworzeniu powstałych prac oraz młodzieży za udział w warsztatach.