Tydzień Bibliotek 2017 – warsztaty Kamishibai

warsztaty_kamishibai

W dniach 8-15 maja 2017 r. odbędzie się XIV edycja programu Tydzień Bibliotek. Jego głównym celem jest podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększenie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

W myśl hasła przewodniego Tygodnia Bibliotek 2017 „Biblioteka. Oczywiście!” zapraszamy do Biblioteki w Łazach na warsztaty Kamishibai „Słucham, tworzę, ilustruję”.

Warsztaty są częścią zadania pn. „Magiczna skrzynka” realizowanego w ramach Programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Promocja Czytelnictwa 2017”. Koncepcja zadania pn. „Magiczna skrzynka” polega na wykorzystaniu w pracy z dziećmi metody Kamishibai, jako narzędzia ułatwiającego naukę czytania, opowiadania, rysowania i pisania opowiadań.