“Słodki sekret” – informacje dla uczestników

Projekt „Słodki sekret” kierujemy do uczniów szkół podstawowych, osób dorosłych, w wieku 60+ oraz uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej. Koncepcja zadania polega na wykorzystaniu działań animujących czytelnictwo, aby wytworzyć lokalną modę na czerpanie wiedzy z literatury popularnonaukowej, a nie bazowanie wyłącznie na Internecie, co staje się znakiem obecnych czasów. Wybraliśmy w tym celu dziedzinę, która będąc bliską człowiekowi, jest jednocześnie ciągłym źródłem pytań i pomysłów na reakcje – ochronę środowiska, a w jej obrębie pasiastych skrzydlatych przyjaciół – pszczoły. To ich życie i znaczenie dla człowieka będzie tematem warsztatów edukacyjnych „Skrzydlaci przyjaciele” dedykowanych dzieciom w wieku 10-12 lat, uczestnikom Warsztatów Terapii Zajęciowej, osobom dorosłym i 60+. Warsztaty będą prowadzone w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Łazach (dla dorosłych, seniorów i uczniów z Łaz) oraz w 6 miejscowościach, w których mieszczą się filie biblioteczne biblioteki głównej. W ich trakcie dzieci, młodzież i dorośli dowiedzą się jakie jest znaczenie pszczół dla życia człowieka, poznają pszczelą rodzinę, jej zwyczaje, produkty pszczele i pracę pszczelarza, dowiedzą się czym jest bartnictwo, a także sprawdzą co bzyczy w ulu. Dorośli i seniorzy zgłębią też tematykę apiterapii. Każdy uczestnik warsztatu utworzy eko-świecę z węzy pszczelej. Grupa warsztatowa przygotuje też skrzydlate skrzyneczki, sadząc w nich rośliny przyjazne pszczołowatym i znajdzie dla nich miejsce w swoim najbliższym otoczeniu. Dodatkowo w czerwcu zorganizujemy wykład dla dorosłych „Ogród przyjazny pszczołom”, zachęcający do realnego działania na rzecz pszczołowatych.

Poniżej przedstawiamy informacje dotyczące uczestnictwa w projekcie. Zapraszamy do zapoznania się.
Zaproszenie do udziału w warsztatach
Regulamin projektu „Słodki sekret”
Oświadczenie uczestnika

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”