“Magiczna skrzynka” – Gminny Przegląd Teatrzyków Kamishibai

biblioteka_plakat-A3-2

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Łazach zaprasza na Gminny Przegląd Teatrzyków Kamishibai „Magiczna skrzynka”. Udział w nim wezmą uczniowie szkół podstawowych oraz przedszkolaki z terenu gminy Łazy. Widownia będzie miała okazję obejrzeć i wysłuchać autorskie opowieści Kamishibai przygotowane przez dzieci pod kierunkiem opiekunów-nauczycieli.

Termin: 26 września 2019 r., godz. 10:00
Miejsce: Łazy, ul. Kościuszki 5 (sala widowiskowa MOK w Łazach)

Serdecznie zapraszamy!

Projekt jest realizowany w ramach Programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Partnerstwo dla książki 2019”.

Zasadniczym celem przedsięwzięcia jest:

• Wzmocnienie współpracy podmiotów kultury i oświaty na polu działań animujących czytelnictwo, poprzez wspólne uczestnictwo w kreowaniu gminnego przeglądu teatrzyków Kamishibai;
  • Wyłonienie nowych lokalnych liderów metody Kamishibai;
  • Wyszukanie młodych talentów, uczniów uzdolnionych plastycznie, pisarsko i aktorsko;
  • Wspieranie edukacji uczniów poprzez pracę warsztatową. Kształcenie wyobraźni, umiejętności opowiadania historii, współdziałania w międzypokoleniowej grupie, publicznego formułowania wypowiedzi;
  • Rozwój kompetencji kulturowych, językowych i teatralnych u młodych słuchaczy poprzez wspólne uczestnictwo w kreowaniu gminnego przeglądu teatrzyków Kamishibai.

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”

mkidn_01_cmyk