TYDZIEŃ Z INTERNETEM 2014

Publikacja2

Biblioteka włącza się w „Tydzień z Internetem”

Czy pisarz-widmo to autor książek o duchach? Kiper to człowiek uczący innych jak uniknąć kipienia mleka? Jak wygląda praca na planie filmowym? 27 marca 2014 roku Biblioteka Publiczna w Łazach zaprasza dzieci w wieku 6-9 lat i ich rodziców na spotkanie „Co ze mnie wyrośnie?”, organizowane w ramach kampanii „Tydzień z Internetem”.

Spotkanie jest inspirowane książką Aleksandry i Daniela Mizielińskich „Co

z Ciebie wyrośnie?”. Jego uczestnicy podczas zabawy będą odkrywać tajemnicze, zaskakujące zawody. A wszystko po to, by jak najwcześniej pokazać dzieciom, że to, czym będą zajmować się w życiu, może być zgodne z ich zainteresowaniami i pasjami.

Całość zakończy się tym, co dzieci lubią najbardziej – czyli grą komputerową na stronie www.cozciebiewyrosnie.pl, w którą można grać nie tylko w bibliotece, ale też w domu.

Biblioteka Publiczna w Łazach organizuje spotkanie w ramach kampanii „Tydzień z Internetem”. Jest to ogólnoeuropejska akcja, wspierana przez Neelie Kroes, Wiceprzewodniczącą Komisji Europejskiej i Komisarz Unii ds. Agendy Cyfrowej. Kampania odbędzie się już po raz czwarty. Celem tegorocznej edycji jest pokazanie, jak Internet i znajomość nowych technologii pomagają w poszukiwaniu pracy. W Polsce kampanię koordynuje Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego (FRSI), prowadząca m.in. ogólnopolski Program Rozwoju Bibliotek.

Spotkanie odbędzie się 27 marca 2014 roku o godzinie 10:00.

Serdecznie zapraszamy!
Informacji na temat spotkania i kampanii udziela:
Małgorzata Poskrobko

TYDZIEŃ Z INTERNETEM 2014 – KALENDARIUM

24.03.2014 – “Co ze mnie wyrośnie?” – Filia nr 6 w Ciągowicach, godz. 11.00.
Osoba prowadząca zajęcia: Aleksandra Sęczek.

25.03.2014 – “Co ze mnie wyrośnie?” – Filia nr 2 w Wysokiej, godz. 12.00.
Osoba prowadząca zajęcia: Beata Luraniec.

25.03.2014 – “Co ze mnie wyrośnie?” – Filia nr 3 w Chruszczobrodzie, godz. 10.00.
Osoba prowadząca zajęcia: Bogusława Serzysko.

25.03.2014 – “Co ze mnie wyrośnie?” – Filia nr 5 w Rokitnie Szlacheckim, godz. 08.50.
Osoba prowadząca zajęcia: Monika Przygodzińska.

26.03.2014 – “Co ze mnie wyrośnie?” – Filia nr 4 w Grabowej, godz. 11.45.
Osoba prowadząca zajęcia: Monika Przygodzińska.

27.03.2014 – “Co ze mnie wyrośnie?” – Biblioteka w Łazach. Oddział dla Dzieci i Młodzieży, godz. 10.00.
Osoba prowadząca zajęcia: Małgorzata Poskrobko.