Z kart historii… Kolej w Łazach

W dniu 27 listopada br. w ramach współpracy z Uniwersytetem Trzeciego Wieku w Łazach pracownik Biblioteki Beata Kuc przygotowała wykład poświęcony historii kolei w Łazach. Temat wykładu nie był przypadkowy, ponieważ dwa dni wcześniej kolejarze obchodzili święto patronki św. Katarzyny. Był on również okazją do spotkania z gronem łazowskich kolejarzy, którzy z okazji Dnia Kolejarza od kilku lat spotykają się w Bibliotece. Podczas wykładu zostały omówione okoliczności powstania kolei warszawsko-wiedeńskiej, jej rozwój w poszczególnych latach, zaprezentowano fotografie obiektów kolejowych w Łazach i pracowników kolei. Ponadto wykład został ubogacony relacjami mieszkańców Łaz nagranymi podczas spotkań, aby ocalić przeszłość Łaz i okolic od zapomnienia.