“Szydełkomania” w bibliotece

szydelkomania_003

Szydełkowanie wraca do łask i w związku z tym w dniu 10 marca br. w Bibliotece Publicznej w Łazach odbyły się pierwsze warsztaty szydełkowania. W zajęciach wzięła udział młodzież z Zespołu Szkół nr 1 w Łazach, a tajniki szydełkowania przybliżyła Pani Janina Kozera. Za pomocą szydełka można wyczarować kwiatki, motylki, zwierzątka oraz  zrealizować swoje własne pomysły. Uczestnicy warsztatów poznali podstawowe sploty szydełkowe, takie jak łańcuszek, półsłupek i słupek oraz w trakcie warsztatów stwierdzili, że są bardziej atrakcyjne niż gry na komputerze. Robótki ręczne uczą cierpliwości, dokładności, ale także relaksują i sprawiają ogromną radość. Podczas zajęć powstały pierścionki i bransoletki ozdobione kwiatuszkami wykonanymi na szydełku.