Spotkanie z Małgorzatą Gutowską-Adamczyk

spotkanie_-_gutowska-adamczyk_-_plakat

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Łazach zaprasza na spotkanie autorskie z Małgorzatą Gutowską-Adamczyk.

Małgorzata Gutowska-Adamczyk ma w swoim życiorysie kilka zawodów. Po ukończeniu Wydziału Wiedzy o Teatrze w warszawskiej PWST (obecnie Akademia Teatralna) bywała dziennikarką i nauczycielką. Talenty literackie realizuje jako scenarzystka filmowa (jest autorką m.in. kilkudziesięciu odcinków serialu “Tata, a Marcin powiedział””). Uznanie młodych czytelników zdobyła książkami: “110 ulic”, “220 linii”, “Niebieskie nitki”. Autorka jest laureatką nagrody Książka Roku 2008, przyznawanej przez Polską Sekcję IBBY, za powieść “13. Poprzeczna”. W 2010 roku ukazała się książka dla dorosłych “Cukiernia pod Amorem”. Autorka opisuje w niej losy kilku pokoleń kobiet (i ich mężczyzn) w malowniczej scenerii dziewiętnastowiecznych dworków oraz współczesnej prowincji. Znakomicie oddaje koloryt epoki, zarówno jeśli chodzi o realia życia codziennego, jak i przełomowe wydarzenia historyczne. Przeplata przeszłość z teraźniejszością, tworząc niepowtarzalną opowieść o silnych kobietach, ich marzeniach i namiętnościach oraz wytrwałym dążeniu do wyznaczonych celów.
Spotkanie odbędzie się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki 10 listopada 2010 roku w BPMiG w Łazach przy ul. Kościuszki 3.