Prezentacja Biblioteki Publicznej w sali Sejmu Śląskiego

Pracownicy Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Łazach w dniu 29 marca 2011 r. brali udział w konferencji na temat ?Biblioteka miejscem aktywności lokalnej? zorganizowanej przez Stowarzyszenie Centrum Wspierania Inicjatyw Lokalnych CAL. Konferencja odbyła się w sali Sejmu Śląskiego w Katowicach i była podsumowaniem I edycji programu edukacyjnego CAL w ramach Programu Rozwoju Bibliotek w województwie śląskim.
Dwie Biblioteki z województwa śląskiego pracujące metodą aktywności lokalnej podzieliły się swoimi doświadczeniami poprzez prezentacje multimedialne, na podstawie których przedstawiono nowe przestrzenie działalności społeczno-kulturalnej bibliotek. Jedną z zaprezentowanych instytucji była Biblioteka w Łazach, której działalność przedstawiła dyrektor Biblioteki Elżbieta Gradzik.
W programie konferencji odbyły się okolicznościowe wystąpienia wicemarszałek Województwa Śląskiego Aleksandry Gajewskiej-Przydrygi, dyrektora Wydziału Kultury urzędu Marszałkowskiego Przemysława Smyczka, dyrektora Biblioteki Ślaskiej prof. zw. dra hab. Jana Malickiego, prezesa Stowarzyszenia CAL dra Bohdana Skrzypczaka, przedstawiciela Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego Jacka Królikowskiego. W konferencji wzięli udział bibliotekarze z województwa śląskiego, dyrektorzy instytucji kultury, przedstawiciele władz samorządowych. Z naszej Gminy w konferencji wzięli udział zaproszeni burmistrz Łaz Maciej Kaczyński, przewodniczący Rady Miejskiej Łaz Maciej Kubiczek, przewodnicząca Komisji Kultury Rady Miejskiej Łaz Marta Grzesica.
Biblioteka w Łazach otrzymała WYRÓŻNIENIE SPECJALNE Stowarzyszenia Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej CAL za pasję i zaangażowanie w edukacyjny proces planowania strategicznego Biblioteka ? Miejsce aktywne realizowany w ramach Programu Rozwoju Bibliotek.
Na zakończenie konferencji wszystkim uczestnikom PRB wręczono certyfikaty.

Proszę pozostawić te dwa pola tak jak są:
Skip to content