„Tropiciele jurajskich szlaków”

„Tropiciele jurajskich szlaków”przywędrowali do Biblioteki

We wtorkowe popołudnie 2 sierpnia 2011 r.  Bibliotekę odwiedził oczekiwany przez uczestników wakacyjnych zajęć pan Stefan Słopiecki, mieszkaniec Łaz, harcerz, emerytowany oficer Wojska Polskiego i  przygotował dla dzieci wspaniałą niespodziankę. Najpierw opowiedział o swojej przygodzie podróżowania rowerem po jurajskich szlakach. Wspomniał, że wcale nie jest potrzebny samochód aby zwiedzić najbliższą jakże piękną okolicę i przeżyć ciekawą przygodę. Powiedział o tym jak ważna jest umiejętność czytania mapy, określania  kierunków i znajomość legendy mapy.

Wkrótce o tym przekonali się  uczestnicy spotkania. Każdy z nich otrzymał fragment mapy, wytyczał kierunek i odległość pomiędzy okolicznymi  miejscowościami, poznawał legendę mapy co znacznie ułatwiło zadanie- niespodziankę. Pan Stefan zaprosił wszystkich  do losowania. Każdy los to kolejny numer mapy i zaznaczona droga do celu, która prowadziła do ukrytego klucza. W odstępach minutowych uczestnicy udawali się z Biblioteki do pobliskiego parku do punktu „A” zaznaczonego na mapie. Było to miejsce z którego wyruszali na poszukiwania. Jak ważna jest umiejętność czytania legendy mapy  przekonali się ci, którzy mieli problem ze znalezieniem klucza. Uważnie należało odczytać każdy zaznaczony na mapie element np. drzewo, ławeczkę. Ileż radości mieli uczestnicy, którym szybko udało się dotrzeć do celu i odnaleźć ukryty klucz. Potem krótkie podsumowanie zajęć w Bibliotece i słodka nagroda dla każdego  uczestnika w postaci czekolady. Dziękujemy panu Stefanowi za aktywne  i twórcze zajęcia.

Proszę pozostawić te dwa pola tak jak są: