Kościół św. Michała Archanioła w Łazach w fotografii i dokumentach

Jakże pięknie rozbrzmiewała pieśń „Gaude Mater Polonia” w wykonaniu chóru parafialnego ”Michael” pod kierunkiem Stefana Stróża podczas otwarcia wystawy „Historia kościoła św. Michała Archanioła w Łazach w fotografii i dokumentach” w Bibliotece w dniu 24 listopada 2011 r.

Krótko historię 90-letniej parafii omówiła Beata Kuc prezentując jednocześnie na dużym ekranie zdjęcia udostępnione przez parafian. Następnie wszyscy udali się do Czytelni aby obejrzeć wystawę. Wśród prezentowanych zdjęć można zobaczyć pierwszą kaplicę wybudowaną w latach 1917-1919 r., prace przy budowie obecnego kościoła, które prowadzone były od 1934 roku, fragmenty kroniki parafialnej, dokumenty opisujące poszczególne etapy prac budowlanych, których autorem jest architekt inżynier Witold Czeczott- Danielewicz z Zawiercia nadzorujący wykonanie robót murarskich i ciesielskich. Fotografie księży pracujących w tutejszej parafii, zdjęcia stowarzyszeń działających przed wojną i obecnie oraz zdjęcia komunijne, ślubne, pogrzebów od 1920 do 1957 roku. Wystawa czynna w godzinach otwarcia Czytelni BPMiG w Łazach do 31.12.2011r. Serdecznie zapraszamy!

Proszę pozostawić te dwa pola tak jak są: