Ferie 2012 w bibliotece

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Łazach zaprasza dzieci i młodzież do wspólnych zajęć w czasie Ferii zimowych, które będą prowadzone przez pracowników biblioteki w godzinach otwarcia placówek bibliotecznych.

Biblioteka w Łazach (Czytelnia Internetowa i Oddział dla Dzieci i Młodzieży)

•  Warsztaty lepienia z gliny pod kierunkiem Anny Jach – mieszkanki Łaz.
  • „Papierowy teatrzyk” – tworzenie scenografii i inscenizacja bajki.
  • „Pierwszy i najlepszy” – turniej wyszukiwania informacji z Internetu.
  • „FunEnglish w bibliotece” – bezpłatny komputerowy kurs języka angielskiego dla dzieci.
  • „Biblioteka – miejsce bezpiecznego Internetu” – kampania edukacyjna z zakresu bezpieczeństwa on-line.
  • „Podróże po krainie śniegu” – głośne czytanie książek: „Pani Zima”, „Zaczarowana zagroda”.”
  • „W krainie baśni i bajek” – projekcje bajek i filmów dla dzieci na dużym ekranie.
  • „Woskiem malowane” – pejzaże zimowe” – zajęcia plastyczne.
  • Gry planszowe, kolorowanki, krzyżówki, zgaduj-zgadule, zabawy ruchowe.

Filia nr 1 w Niegowonicach

•  „Mój czworonożny przyjaciel” – konkurs plastyczny i fotograficzny zorganizowany ze Świetlicą Szkolną, Biblioteką Szkolną i Świetlicą Środowiskową.
  •  „FunEnglish w bibliotece” – bezpłatny komputerowy kurs języka angielskiego dla dzieci.
  •  „Biblioteka – miejsce bezpiecznego Internetu” – kampania edukacyjna z zakresu bezpieczeństwa on-line.
  • „Zimowe krajobrazy” – konkurs plastyczny.
  • Bezpłatny dostęp do Internetu i gier komputerowych.
  • „Cała Polska Czyta Dzieciom” – głośne czytanie literatury dziecięcej o tematyce zimowej w ramach ogólnopolskiej akcji. Wykonanie ilustracji do poznanych książek.
  • „Ferie z Internetem i nie tylko” – gry i zabawy edukacyjne, projekcje bajeczek
    dla najmłodszych.
  • „Plastelinowe miniaturki” – lepienie zwierzątek i figurek z plasteliny.

Filia nr 2 w Wysokiej

• Konkurs szachowy i warcabowy.
  • Gry i zabawy: „Państwa i Miasta”, „Włóż na siebie jak najwięcej”, „Przeciwieństwa”, „Rzut piłeczką do celu”, „Taniec z balonami”.
  • Zilustruj dowolny wiersz J. Tuwima – zajęcia plastyczne.
  • Gry edukacyjne na komputerze.

Filia nr 3 w Chruszczobrodzie

•  Zajęcia komputerowe: „Internet bawi i edukuje”, „Skok w cyberprzestrzeń”, „Wirtualne wycieczki po świecie”.
  • Konkursy: „Własny Exlibris”, „Zimowa rymowanka”, „Konkurs ładnego pisania” – udział w ogólnopolskiej akcji ładnego pisania.
  • „Od zabawy i słuchania – do czytania” – zabawy ruchowe, głośne czytanie, rozwiązywanie rebusów, krzyżówek, łamigłówek, gry planszowe.
  • „Spotkanie z bajką” – czytanie i ilustrowanie bajek.
  • Głośne czytanie bajek w ramach ogólnopolskiej akcji Cała Polska Czyta Dzieciom.
  • „Bajkowy koncert życzeń” – słuchanie bajek wybranych przez dzieci.
    W dniach od 6 do 10 lutego biblioteka nieczynna – urlop pracownika.

Filia nr 4 w Grabowej

• „Zimowe opowieści” – głośne czytanie połączone z zajęciami plastycznymi.
  • „Z jakiej to bajki” – mini konkurs ze znajomości bajek i baśni.
  • Gry i zabawy stolikowe, rebusy, quizy.
    W dniach od 6 do 10 lutego biblioteka nieczynna – urlop pracownika.

Filia nr 5 w Rokitnie Szlacheckim

• „Pejzaż zimowy” – kolaż wydzieranek, zajęcia plastyczne połączone z głośnym czytaniem wybranej bajki.
  • „Z jakiej to bajki” – mini konkurs ze znajomości bajek i baśni.
  • Gry stolikowe, układanie puzzli, rebusy, quizy.
    dniach od 6 do 10 lutego biblioteka nieczynna – urlop pracownika.

Filia nr 6 w Ciągowicach

• „Maraton filmowy” – projekcje filmów dla dzieci i młodzieży.
  •  „Karnawałowe szaleństwo – robimy maski karnawałowe” – zajęcia plastyczne.
  • „Zaplątani w Sieć” – zabawa w Internet przyjazny dzieciom.
  • Głośne czytanie w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej Cała Polska Czyta Dzieciom.
  • Literackie rebusy, zgaduj-zgadule, kalambury, gry planszowe, układanie puzzli.
    W okresie ferii Filia czynna w godz. 8.00 – 16.00.

Proszę pozostawić te dwa pola tak jak są: