Cyfrowe Archiwum Tradycji Lokalnej (CATL)

Czy zainteresowany jesteś przeszłością swojej okolicy?

Zadawałeś sobie pytania na temat dawnych mieszkańców i ulic?

Jeśli tak, to zapraszamy Cię do udziału w projekcie Cyfrowe Archiwum Tradycji Lokalnej (CATL), którego celem jest stworzenie w Bibliotece lokalnego centrum historii mieszkańców Gminy Łazy. Zachęcamy mieszkańców do gromadzenia unikatowych dokumentów, świadectw, listów i zdjęć. Nasz zespół pomoże utrwalić cyfrowo zgromadzony materiał dokumentujący historię naszego regionu.

Zapraszamy do współpracy lokalną społeczność zainteresowaną odkrywaniem przeszłości, pasjonatów historii, uczniów szkół oraz inne podmioty: lokalną parafię, szkoły, dom kultury, stowarzyszenia.

Interesują nas fotografie, dokumenty, ale także świadectwa (ustne relacje) opisujące wydarzenia z przeszłości. Te zasoby i doświadczenia mogą być bezpowrotnie utracone, jeżeli w porę nie zainicjuje się odpowiednich działań ratunkowych. To właśnie CATL ma być infrastrukturą tego typu aktywności.
Zebrane, opracowane i zdigitalizowane zasoby udostępniane będą na miejscu w bibliotece – ale także w Internecie. Część z nich już można obejrzeć na stronie archiwum (http://lazy.archiwa.org/).

Podziel się swoją przeszłością z innymi!

Proszę pozostawić te dwa pola tak jak są:
Skip to content