“Lądek Zdrój – fotografie Zbigniewa Zdzienickiego”

Zbigniew Zdzienicki urodził się w Łazach, gdzie wychowywał się i mieszkał do czasu ukończenia studiów magisterskich. W latach 1969-1972 był nauczycielem Liceum Ogólnokształcącego w Lądku Zdroju, a później Zespołu Szkół Technicznych w Sosnowcu. Po przejściu na emeryturę zaczął poświęcać więcej czasu swoim artystycznym zainteresowaniom. W 2005 roku był inicjatorem powołania Stowarzyszenia Miłośników Fotografii w Sosnowcu i jako jego prezes (do 2008 r.) organizował wystawy i plenery fotograficzne. Obok fotografii zajmuje się malarstwem, założył „Grupę Plastyczną Relacje”. Jest laureatem nagrody Miasta Sosnowca 2009 w kategorii upowszechniania kultury.

Wystawa „Lądek Zdrój – fotografie Zbigniewa Zdzienickiego” to drugie w naszym mieście spotkanie z fotografiami Zbigniewa Zdzienickiego. Po raz pierwszy jego zdjęcia oglądaliśmy w 2007 roku podczas wystawy poplenerowej „Gmina Łazy w obiektywie Stowarzyszenia Miłośników Fotografii w Sosnowcu”.

Proszę pozostawić te dwa pola tak jak są: