XIII Turniej Wiedzy o Książce i Bibliotece

Dnia 31 maja br. w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Łazach odbył się XIII Turniej Wiedzy o Książce i Bibliotece. Organizatorem Turnieju była Biblioteka Publiczna w Łazach. Do współzawodnictwa przystąpiło 9 zespołów 3-osobowych ze szkół podstawowych z terenu miasta i gminy Łazy.

Odbyło się pięć konkurencji:

• I konkurencja – „Na wszystko jest przysłowie” – polegała na dokończeniu przysłowia,
  • II konkurencja – „Postacie literackie”, „Wiedza o książce i bibliotece” – kapitan drużyny losował pytanie z kategorii wybranej przez drużynę,
  • III konkurencja – „Zagadka z imionami” – drużyny musiały dopisać imiona do nazwisk autorów książek, którzy gościli w Łazach na spotkaniach autorskich organizowanych przez Bibliotekę,
  • IV konkurencja – „Zagadka muzyczna” – uczestnicy Turnieju po wysłuchaniu fragmentów piosenek musieli podać imiona i nazwiska autorów oraz tytuły książek,  na podstawie których zostały nakręcone bajki,
  • V konkurencja – „Kim jestem?” – polegała na podaniu imion postaci przedstawionych na ilustracjach, tytułu książki oraz imienia i nazwiska autora książki.
    Prawidłowe odpowiedzi punktowano, zdobyte przez drużyny punkty zapisywała na tablicy Pani Beata Kuc. Nad prawidłowym przebiegiem Turnieju czuwało Jury w składzie:  Teresa Nowak – przewodnicząca, Halina Kudela, Monika Przygodzińska. Całość Turnieju przygotowała i prowadziła Pani Małgorzata Poskrobko.

Poszczególne drużyny zajęły następujące lokaty:

I miejsce

Michał Bątorek, Mateusz Głuch, Karol Rozpara ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Łazach – opiekun Rafał  Janus,

II miejsce

Adrian Wójcik, Ada Mordal, Aleksandra Polecińska ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Łazach – opiekun Rafał  Janus,

III miejsce

Kacper Mazurczak, Szymon Sochaj, Marta Szafert z Zespołu Szkół Nr 3 w Chruszczobrodzie – opiekun Aleksandra  Sadowska.

Zdobywcy trzech pierwszych miejsc otrzymali dyplomy i nagrody książkowe ufundowane przez organizatora – Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy w Łazach. Pozostali uczestnicy za wzorowe reprezentowanie Szkół w Turnieju otrzymali wyróżnienia. Wszyscy uczestnicy Turnieju otrzymali upominki ufundowane prze firmę Rathdawney Polska. Poczęstunek przygotowali: Agnieszka i Grzegorz Piekaj – Cukiernia „Karpatka” oraz Leszek Bogłowski – wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Łazach. Bardzo dziękujemy firmie Rathdawney Polska, Agnieszce i Grzegorzowi Piekaj oraz Leszkowi Bogłowskiemu za sponsorowanie nagród i poczęstunku dla uczestników Turnieju.

Proszę pozostawić te dwa pola tak jak są: