Wakacje w bibliotece

WAKACJE w BIBLIOTECE 2012

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Łazach zaprasza dzieci i młodzież do wspólnych wakacyjnych zajęć prowadzonych przez pracowników w godzinach otwarcia placówek bibliotecznych.

Nasze propozycje spędzania wolnego czasu:

Biblioteka w Łazach

• „Letnie fantazje” – zajęcia plastyczne, wakacyjny plener malarski dla dzieci.
  • „Wakacyjne kino w Bibliotece” – wyświetlanie filmów i bajek dla najmłodszych czytelników.
  • Gry i zabawy stolikowe: scrabble, domino, warcaby, chińczyk, puzzle i inne.
  • „Internet- źródło wiedzy i zabawy” – gry i zabawy edukacyjne, zajęcia komputerowe
  • „Baśnie Dalekiego Wschodu” – głośne czytanie baśni, projektowanie wachlarzy i dywanów.
  • „Poznajemy Jurę Krakowsko-Czestochowską” – wycieczka na wzniesienia Pasma Smoleńsko-Niegowonickiego.
  • „FunEnglish w bibliotece” – bezpłatny komputerowy kurs języka angielskiego dla dzieci.
  • “Angielski 123 w bibliotece” – interaktywny kurs angielskiego dla dorosłych.

Godziny otwarcia biblioteki: poniedziałek 11.00-19.00, wtorek, środa, piątek 9.00-19.00, czwartek 9.00-15.00

Filia nr 1 w Niegowonicach

• „Zamki, w których straszy” – legendy zamków Jury Krakowsko-Częstochowskiej.
  • Zajęcia edukacyjne: „Poznajemy bezpieczny Internet”, „FunEnglish w bibliotece”- bezpłatny komputerowy kurs języka angielskiego dla dzieci.
  • „Wszyscy dobrze się bawimy” – zabawy ruchowe na placu zabaw.
  • Projekcja bajek i filmów dla dzieci i młodzieży.
  • Gry komputerowe, planszowe oraz korzystanie z Internetu
  • “Angielski 123 w bibliotece” – interaktywny kurs angielskiego dla dorosłych.

Godziny otwarcia filii w okresie  wakacji: poniedziałek, środa, piątek 12.00 – 18.00, wtorek, czwartek 9.00 – 15.00
Z powodu inwentaryzacji księgozbioru w filii, placówka zamknięta od 02.07.-do 20.07.2012 r. i urlopu pracownika od 09.08.- do 04.09. 2012 r.

Filia nr 2 w Wysokiej

• „Bezpieczne wakacje” – lekcja biblioteczna dla dzieci.
  • “Kto zagadkę zgadnie tego nuda nie dopadnie” – rozwiązywanie rebusów i zagadek, kalambury.
  • “Fantazje wakacyjne” – rysujemy wymarzone miejsce do spędzenia wakacji.
  • “Świat gier”: turniej gier planszowych, gry i zabawy edukacyjne z wykorzystaniem Internetu.
  • “Poznaj Franklina i jego przyjaciół” – ilustrujemy książki.
  • “Letnie kino dla dzieci” – bajki i filmy.
  • „Cuda z plasteliny” – zajęcia plastyczne.
  • “Angielski 123 w bibliotece” – interaktywny kurs angielskiego dla dorosłych.

Godziny otwarcia filii w okresie wakacji: poniedziałek, wtorek, środa, piątek 12.00 – 16.00, czwartek 8.00 – 12.00
Z powodu udziału pracownika w inwentaryzacji księgozbioru, filia zamknięta w okresie wakacji od 02.07. – 20.07.2012 r. i od 13.08. – do 31.08.2012 r. z powodu urlopu pracownika.

Filia nr 3 w Chruszczobrodzie

• „Od zabawy i słuchania do czytania” – zabawy ruchowe, zajęcia plastyczne, głośne czytanie.
  • „Czytanie na zawołanie” – głośne czytanie bajek, które wybierają same dzieci.
  • Praca z komputerem w bibliotece – wirtualne wycieczki po świecie.
  • „Oglądanie na ekranie” – projekcja ulubionych filmów, bajek.
  • „Popołudnia filmowe w bibliotece” projekcja ciekawego filmu Planeta Ziemia.
  • „Bajkowy koncert życzeń” – słuchanie bajek wybranych przez dzieci.
  • Zabawy i gry stolikowe – okazja do miłego spędzenia czasu przy grach stolikowych m.in.: scrabble, eurobiznes, domino, warcaby, chińczyk, szachy, rozwiązywaniu quizów, rebusów oraz krzyżówek.
  • “Angielski 123 w bibliotece” – interaktywny kurs angielskiego dla dorosłych.

Godziny otwarcia filii w okresie  wakacji: poniedziałek, wtorek, środa, czwartek 13.30 – 17.30, piątek 12.00 – 16.00
Z powodu urlopu pracownika, filia zamknięta w okresie  wakacji od 01.08. – do 24.08. 2012r.

Filia nr 4 w Grabowej

• „Malowane bajki” – zajęcia literacko-plastyczne: głośne czytanie w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej Cała Polska Czyta Dzieciom, wykonywanie ilustracji do przeczytanych wierszy i bajek.
  • „Filmowe spotkania” – oglądanie bajek i filmów dla dzieci.
  • „Wakacyjne łamigłówki” – zabawy literackie, zagadki, guizy, rebusy.
  • „Biblioteka miejsce bezpiecznego internetu” – zajęcia edukacyjne.

Godziny otwarcia filii w okresie wakacji: poniedziałek, środa  11.00 – 16.00
Z powodu udziału pracownika w inwentaryzacji księgozbioru, filia zamknięta w okresie wakacji  od 02.07. – 20.07.2012 r. i od 30.07. -do 15.08. 2012 r. z powodu urlopu pracownika.

Filia nr 5 w Rokitnie Szlacheckim

• „Przyjdź i zamaluj coś w bibliotece” – zajęcia plastyczne dla dzieci, projekty zakładek do książek
  • „letnie łamanie głowy” – zabawy literackie, zagadki, quizy i rebusy.
  • „Biblioteka miejsce bezpiecznego internetu” – zajęcia edukacyjne.
  • „Wakacyjne kino” – projekcja filmów i bajek dla dzieci.
  • Głośne czytanie opowiadań dla najmłodszych czytelników w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej Cała Polska Czyta Dzieciom.

Godziny otwarcia filii w okresie wakacji: wtorek, czwartek  10.30 – 16.30
Z powodu urlopu pracownika, filia zamknięta w okresie wakacji od  30.07. – do 15.08 2012 r.

Filia nr 6 w Ciągowicach

• „Śladami Czarnych Stóp” – zabawy integracyjne: krzyżówki, rebusy literackie, zgaduj-zgadule, kalambury, scrabble, puzzle.
  • „Wakacje z Mikołajkiem” – głośne czytanie przygód Mikołajka w ramach kampanii Cała Polska Czyta Dzieciom.
  • „Maraton filmowy” – projekcje filmów i bajek dla dzieci.
  • „Z komputerem za pan brat” – edukacyjne zajęcia komputerowe.
  • „Korowód postaci bajkowych” – zajęcia plastyczne, malowanie na szkle.

Godziny otwarcia filii w okresie wakacji: poniedziałek, piątek 9.00 – 17.00
Z powodu udziału pracownika w inwentaryzacji księgozbioru, filia zamknięta w okresie wakacji od 02.07. – do 20.07.2012 r. i od 20.08. – do 31.08. 2012r. z powodu urlopu  pracownika.

Proszę pozostawić te dwa pola tak jak są: