Plener malarski z Marią Płatek

W czwartkowy ranek 19 lipca br. 15 osobowa grupa dzieci i młodzieży wraz z bibliotekarkami udała się nad zalew w Łazach. Tam uczestniczyła w Plenerze malarskim. Przewodnikiem po tajnikach rysunku i malarstwa była Maria Płatek, nauczycielka, poetka, malarka.
Pani Maria zwracała uczestnikom pleneru uwagę, aby bacznie obserwowali otoczenie, kształty, barwy, odległości przedmiotów. Mówiła: „ Malowanie polega na dobrej obserwacji krajobrazu. To trudna sztuka. Wszystko co nas otacza ma trzy wymiary, które należy umieścić na kartce czy płótnie. Wszystko wydaje nam się ładne jednak każdy musi dokonać wyboru fragmentu krajobrazu”. Przygotowała ramki, które miały ułatwić to zadanie. Wkrótce wszyscy przystąpili do malowania. Powstały ciekawe prace, które będą eksponowane na wystawie w Bibliotece.

Proszę pozostawić te dwa pola tak jak są: