Czytanie między regałami

We wrześniu br. wychowawca klasy III Aneta Kajdańska i bibliotekarka Grażyna Bugaj z Filii nr 1 w Niegowonicach przystąpiły wspólnie do ogólnopolskiej akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”.

Działania popularyzujące ideę głośnego czytania zaplanowane zostały jako cykl spotkań, na których uczniowie klasy III będą słuchać czytanych przez obie panie książek.

 

W czasie pierwszego wrześniowego spotkania czytano książkę Kornela Makuszyńskiego „120 przygód Koziołka Matołka”. Perypetie najsłynniejszej kozy, które od wielu lat uczą, bawią i cieszą czytelników i tym razem wprawiły słuchaczy w doskonały humor. Po omówieniu lektury pani bibliotekarka przybliżyła uczniom twórczość Kornela Makuszyńskiego i zachęciła do przeczytania dalszych losów koziołka oraz zapoznania się z innymi książkami tego autora. Dzieciom najbardziej przypadł do gustu komiks „Awantury i wybryki małej małpki Fiki Miki”, a kilkoro z nich wypożyczyło książkę już w tym samym dniu do domu.

Ogłoszono również konkurs plastyczny pt. „Koziołek Matołek podróżuje do Pacanowa”. Pomysłowość i zaangażowanie młodych artystów przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów. Z uwagi na wysoki poziom prac trudno było wybrać zwycięzców. Po długiej dyskusji wyłoniono trzech laureatów:

I miejsce zajęła Ola Szczęsna, II- Adrian Gocyla, a III- Piotr Szreniawa

oraz przyznano kilka wyróżnień. Na koniec każdy z uczestników konkursu otrzymał ufundowany przez Bibliotekę upominek. Dzieła młodych plastyków można zobaczyć na wystawce w Filii nr 1 w Niegowonicach.

Ciąg dalszy akcji już wkrótce :-) A co zaplanowano?

Czekają na nas przygody Lampo i dzieci ze szwedzkiej miejscowości Bullerbyn. Uczniowie klasy III zmierzą się m.in. w konkursie czytelniczym pt. „Moi rówieśnicy z Bullerbyn”.

Ciekawe kto do niego przystąpi i kto go wygra?

Za wszystkich trzymamy kciuki!

Proszę pozostawić te dwa pola tak jak są:
Skip to content