NORDALIA 2012

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W dniach 10 – 26.10.2012r. odbędzie się na Śląsku 11. edycja FESTIWALU NORDALIA, który jest organizowany od 2002 roku pod patronatem ambasad skandynawskich w Warszawie. Myślą przewodnią imprezy jest szeroka popularyzacja krajów nordyckich. Festiwal odbędzie się w: Katowicach, Czeladzi, Chorzowie, Gliwicach, Siemianowicach Śl., Świętochłowicach, Zabrzu, Łazach, Sosnowcu, Zawierciu, Mysłowicach, Rybniku, Jaworznie, Dąbrowie Górniczej, Grabowej, Rokitnie Szlacheckim, Niegowonicach i Wodzisławiu Śląskim.
Celem Festiwalu NORDALIA jest przybliżenie Skandynawii poprzez zaprezentowanie  różnych tematów z wielu dziedzin m.in.: nauki,  kultury, sztuki, fotografii, ekologii, historii, kinematografii, literatury, muzyki.
NORDALIA są adresowane do wszystkich mieszkańców, ale przede wszystkim do najmłodszych, młodzieży szkolnej i studentów.

Zapraszamy do uczestnictwa w NORDALIACH 2012. W programie m.in. spotkania z ciekawymi pełnymi pasji ludźmi:

Daniel Dawidowicz – Jest z wykształcenia archeologiem. Od ponad dziesięciu lat zajmuje się heraldyką i kaligrafią historyczną. Jego pasją są instrumenty muzyczne, muzyka i taniec dawny (zwłaszcza szkocki). Zajmuje się też kopiowaniem i rekonstrukcją średniowiecznych stron z najsłynniejszych manuskryptów. Od 2000 roku dzieli się swoją wiedzą, wystawiając swoje prace, rekonstrukcje oraz zebrane rekwizyty na imprezach edukacyjnych, festynach i turniejach rycerskich w miejscach takich jak Biskupin, Grunwald, Wolin, Bierkowice czy Ogrodzieniec. Jest związany z kilkoma bractwami rycerskimi. W zaciszu domowym odtwarza techniki używane przez dawnych ludzi pióra: skrybów, iluminatorów, kopistów, a co za tym idzie, posiada również wiele używanych przez nich narzędzi. W 2007 roku stworzył MEDIEVAL  WORKSHOP – projekt, który ma na celu promowanie historii oraz kultury średniowiecznej Europy (http://www.medieval-workshop.pl). Za pomocą ciekawych spotkań z historią przybliża młodzieży szkolnej wybrane aspekty z dziejów naszej kultury.

Andrzej Wójcik – Pasjonat turystyki rowerowej, miłośnik przyrody. Członek i działacz Oddziału PTTK w Zawierciu. Aktywnie uprawia turystykę rowerową, pieszą, kajakową, górską oraz narciarską w Polsce i za granicą. Zafascynowany Półwyspem Skandynawskim. Organizator wycieczek dla młodzieży szkolnej oraz akcji na rzecz ochrony przyrody i Miejsc Pamięci Narodowej na terenie Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

Proszę pozostawić te dwa pola tak jak są:
Skip to content