Kawiarenka Literacka

 

Lidia Kałuzińska – „Miłość jest krucha”

Urodzona w Siewierzu, od ponad czterdziestu lat mieszka w Łazach. Pierwsza fascynacja literaturą piękną z czasów szkolnych zaowocowała zwiększoną wrażliwością na odbiór wielu dziedzin literatury i sztuki, a zamiłowanie do żywego słowa, dzięki obejrzeniu wielu spektakli na scenach warszawskich, pozostało niezmienne do dzisiaj.

Fascynacja teatrem przełożyła się na realizację, poprzez zespół z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Łazach, własnych scenariuszy widowisk, scenek, wierszy i tekstów piosenek, ciesząc nie tylko lokalną społeczność lecz również widzów innych miast.

Ulubioną formą wypowiadania się autorki jest twórczość w formie poetyckich przypowieści, które powstają na kanwie własnych przeżyć, obserwacji, fantazji i wyobraźni, a także uważnego słuchania i obserwowania ludzi; ich sposobu zachowania, przemyśleń, opowiadanych snów i marzeń. Wiersze powstają w wyniku przeżywanych wewnętrznych emocji, które pojawiają się nagle i tak bardzo są ulotne, że aż proszą się by je zapisać. Wydany tomik jest pierwszą próbą dotarcia do szerokiego grona czytelników.

Proszę pozostawić te dwa pola tak jak są:
Skip to content