“Miłość jest krucha czyli jak otworzyć duszę”

Grudniowe spotkanie w Kawiarence Literackiej odbyło się pod hasłem twórczości naszej mieszkanki Lidii Kałuzińskiej. Okazją było wydanie przez Bibliotekę tomiku poezji „Miłość jest krucha”, zawierający wybór wierszy z lat 2006-2008 ilustrowany fotografiami z rodzinnego albumu.

Autorka tomiku przedstawiła zebranym swoją twórczość w formie wykładu „Miłość jest krucha” czyli jak otworzyć duszę. Przedstawiła się jako osoba ciekawa życia i świata. Lubi poznawać nowe rzeczy, zgłębiać tajniki z różnych dziedzin artystycznych. Czyta, pisze scenariusze, reżyseruje dla kabaretu przy UTW dla dzieci i dorosłych. Pisze wiersze, opowiadania, teksty piosenek, limeryki oraz scenki kabaretowe.

Dlaczego pisze?

Mimo wykształcenia technicznego zawsze fascynowała ją literatura piękna, co zaowocowało wrażliwością na odbiór literatury i sztuki, spektakli scenicznych, a pośrednio wpłynęło na pisanie. Tomik jest próbą dotarcia do szerszego grona czytelników, a więc różnych środowisk, grup wiekowych i odbiorców słowa pisanego, które jak wiemy może służyć dla innych form wypowiadania się na scenie teatru, okolicznościowych imprezach czy w piosence.

Na zakończenie wykładu autorka mówiła o tym czego szuka w poezji: „ucieczki od codzienności, przyjaciela, któremu powierzam tajemnice mojej duszy”. Tak rodzą się jej wiersze.

Proszę pozostawić te dwa pola tak jak są:
Skip to content