Świąteczna wystawa sztuki ludowej

11 grudnia 2012r przed zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia Filia Biblioteki Publicznej w Chruszczobrodzie zorganizowała wystawę sztuki ludowej.

Swoje piękne prace wystawiały w bibliotece przedstawicielki miejscowego Koła Gospodyń. Były to przepiękne robótki ręczne wykonane głównie szydełkiem, ale także hafty, origami, prace wyklejane różnorakim zbożem i innymi ziarnami, piękna bożonarodzeniowa szopka.

Podczas spotkania mogliśmy usłyszeć i dowiedzieć się jak powstawały poszczególne elementy sztuki ludowej, które oglądaliśmy. Autorki zachęcały obecnych do próby podjęcia się pod ich okiem tworzenia takiej sztuki. Młodzież i dorośli czytelnicy podziwiali przedstawione rękodzieło, niejednokrotnie zachwycając się.

Miejmy nadzieję, że spotkanie przyniesie kiedyś owoce i zachęci niektórych do podjęcia takiej pracy.

Proszę pozostawić te dwa pola tak jak są: