Serfuję. Respektuję!

W roku 2013 Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI)  obchodzimy 5 lutego. Tematem przewodnim międzynarodowego DBI są prawa i obowiązki cyfrowego obywatela. Wszystkie działania Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Łazach będą realizowane pod hasłem “Serfuję. Respektuję”.

Kampania edukacyjna “Bezpieczny Internet w Bibliotece” przeprowadzona zostanie w Czytelni Internetowej oraz Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Głównej, a także sześciu filiach bibliotecznych, które oferują mieszkańcom Gminy Łazy darmowy dostęp do Internetu: Filii nr 1 w Niegowonicach, Filii nr 2 w Wysokiej, Filii nr 3 w Chruszczobrodzie, Filii nr 4 w Grabowej, Filii nr 5 w Rokitnie Szlacheckim, Filii nr 6 w Ciągowicach. Elementy kampanii:

• Rozwieszenie w Bibliotece Głównej, filiach oraz szkołach plakatu DBI 2013.
  • Umieszczenie krótkiej informacji oraz banera promującego DBI 2013 na stronie internetowej biblioteki (www.biblioteka.lazy.pl)
  • Projekcja kreskówek „Sieciaki”, „Zuźka i Tunio poznają Internet”, „Przygody Plika i Foldera w Sieci” oraz „Owce w Sieci” połączona z dostępnymi online scenariuszami zajęć.
  • Zabawy interaktywne, gry i quizy z nagrodami, a także wskazówki dotyczące bezpieczeństwa dzieci w Internecie.
  • Logowanie bibliotekarzy oraz uczestników kursów na platformie e-learning http://fdn.pl/kursy/.
  • Zajęcia edukacyjne z zakresu bezpieczeństwa dzieci w Internecie z wykorzystaniem materiałów multimedialnych dostępnych w serwisach Sieciaki.pl oraz Dziecko w Sieci. Integralnym elementem zajęć będą kursy e-learning dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
  • Stanowiska komputerowe moderowane przez bibliotekarzy.
  • Oryginalne oprogramowanie Kaspersky.
  • Relacja z przeprowadzonych działań na rzecz bezpieczeństwa młodych internautów w lokalnej prasie. Umieszczenie zdjęć na stronie internetowej biblioteki.

Proszę pozostawić te dwa pola tak jak są: