Warsztaty zdobienia pisanek

Pisanki bezspornie kojarzą się z Wielkanocą i są piękną jej ozdobą, zrobione samodzielnie, np. własnoręcznie ozdobione pisanki styropianowe, dodadzą naszym domom uroku. Jak można wykonać takie pisanki nauczyły się uczennice ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Łazach, które 22 marca br. uczestniczyły w warsztatach zdobienia pisanek metodą karczocha.

maier_2013_001maier_2013_002maier_2013_003

Warsztaty poprowadziła Pani Renata Maier-Hoppe, która cierpliwie, krok po kroku tłumaczyła i pokazywała, jak należy mocować kolorowe wstążki. Uczestniczki warsztatów przekonały się, że wykonanie takiej pisanki jest bardzo pracochłonne, wymaga precyzji i wytrwałości. Jednakże efekt końcowy, mile je zaskoczył.

Kolejne warsztaty zdobienia pisanek odbyły się 26 marca br. Poprowadził je Pan Jacek Nigot, a uczniowie klasy I z Zespołu Szkół Nr 1 w Łazach wraz ze swoją wychowawczynią Violettą Lasecką i kilkoma mamami wykonywały kraszanki. Były one wykonywane metodą zdobienia jaj wielkanocnych techniką wyskrobywania wzorów za pomocą ostrych nożyków. Wszystkie kraszanki były bardzo oryginalne, a Pan Jacek podkreślił, że wcale nie trzeba mieć super talentu, żeby wykonać przepiękną pisankę.

nigot_2013_001nigot_2013_002nigot_2013_003

Serdecznie dziękujemy Pani Renacie i Panu Jackowi za poświęcony nam czas i podzielenie się wiedzą, umiejętnościami i doświadczeniem z młodymi uczestnikami warsztatów edukacyjnych.

 

Proszę pozostawić te dwa pola tak jak są:
Skip to content