Biblioteka w Łazach Ambasadorem Programu Rozwoju Bibliotek

logo_szersze

Biblioteka w Łazach znalazła się wśród ośmiu wyróżnionych bibliotek w konkursie „Ambasadorzy PRB”. Zadanie konkursowe polegało na wymyśleniu ciekawej akcji informacyjno-promocyjnej na temat Programu Rozwoju Bibliotek i przeprowadzeniu jej wśród bibliotek uprawnionych do udziału w III rundzie PRB.

 

W akcji promującej Program Rozwoju Bibliotek wśród bibliotek publicznych z całej Polski wykorzystaliśmy nowoczesne technologie. Wszelkie działania przeprowadzone zostały  w Internecie i oparte były na materiale multimedialnym w postaci filmiku. Główną ideą było przybliżenie korzyści płynących z udziału w PRB – dla bibliotek, dla bibliotekarek i bibliotekarzy i co najważniejsze dla mieszkańców! Plik filmowy został wysłany drogą mailową do kilkuset wybranych bibliotek uprawnionych do udziału w III rundzie PRB. Dzięki tak przygotowanej akcji promocyjnej nawiązaliśmy kontakty z bibliotekami spoza Programu i przekazaliśmy im cenne uwagi, które na pewno będą pomocne przy stawianiu pierwszych kroków w PRB. Komisja konkursowa doceniła naszą chęć działania, otwartość i współpracę z użytkownikami biblioteki przy tworzeniu filmiku. Zdobyte w konkursie punkty dyplomacji wymienimy na nagrody rzeczowe m.in. audiobooki.

Nagrodzona praca – filmik „Wykorzystaj szansę. Warto!” dostępna jest pod adresem:

https://www.youtube.com/watch?v=22J6U71Qrc0

Dziękujemy wszystkim czytelnikom Filii nr 1 w Niegowonicach za kreatywność i duże zaangażowanie. Bez Was realizacja nagrania video nie byłaby możliwa!

 

Poniżej prezentujemy kilka ujęć z realizacji nagrania:

0001 003002
004005006

Proszę pozostawić te dwa pola tak jak są:
Skip to content