Odjazdowy Bibliotekarz

(Łazy, ul. Kościuszki 3)

Miejsce mety: Hutki Kanki

Prosimy o zapoznanie się z Regulaminem Rajdu

Spotykamy się koło budynku Biblioteki. Formujemy grupy, rozdajemy gadżety związane z akcją i wyruszamy przez centrum miasta w kierunku miejscowości Rokitno Szlacheckie. W czasie jazdy planujemy czytanie wierszy naszych lokalnych poetów: Marii Płatek, Lidii Kałuzińskiej, Stanisława Bochenka, Haliny Podyma. Krótki odpoczynek planujemy na skwerku w Rokitnie Szlacheckim, gdzie uczestnicy skorzystają ze słodkiego poczęstunku i wymienią się książkami. Tutaj spotkamy się z grupą rajdową z Zawiercia. Następnie odwiedzimy Filię Biblioteczną nr 5 w Rokitnie Szlacheckim, po czym udamy się w kierunku miejscowości Hutki Kanki przejeżdżając przez las i tereny zielone. Po drodze zwiedzimy zabytki architektury i przyrody (kapliczka rodziny Molów z końca XIX w., źródła rzeki Mitręgi, rezerwat Góra Chełm). Na zakończenie udamy się na metę czyli do Biwaku Leśnego im. G. Załogi, gdzie planujemy spotkanie integracyjne z uczestnikami rajdu Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zawierciu – wspólne ognisko i pieczenie kiełbasek, konkursy, loterie, gry. Planowany powrót o godz. 18.00.

Proszę pozostawić te dwa pola tak jak są: