Odjazdowy Bibliotekarz

S5000829S5000826 S5000861

 

 

 

 

 

S5000885odjazdowy_bibliotekarz_5odjazdowy_bibliotekarz_6

 

 

 

 

 

 

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Łazach zorganizowała pierwszy Łazowski rajd Odjazdowych Bibliotekarzy, w ramach ogólnopolskiej akcji Odjazdowy Bibliotekarz.

W rajdzie tym wzięli udział bibliotekarze, czytelnicy, miłośnicy książek i sportu rowerowego.

09.maja przed budynkiem biblioteki zebrała się 17 osobowa grupa. Po podpisaniu listy, omówieniu ogólnych zasad poruszania się na trasie, każdy z uczestników otrzymał pamiątkową przypinkę z logo akcji, czapkę w kolorze pomarańczowym oraz chorągiewkę z napisem „Odjazdowy Bibliotekarz Łazy 2013” po czym wyruszyliśmy w kierunku Rokitna Szl.

W dobrych humorach mimo niepewnej pogody, zamglonego nieba  i obawy przed deszczem dzielnie pokonaliśmy pierwszy etap rajdu, którego celem była Filia Biblioteczna w Rokitnie Szl. W miejscu tym mieliśmy się spotkać z drugą grupą rajdowców z Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej z Zawiercia.

W oczekiwaniu na nich wśród mieszkańców Rokitna Szl.  przeprowadziliśmy akcję „częstowania” książkami, która wywołała zainteresowanie i sympatię uczestników.

Sami natomiast pokrzepiliśmy się słodkim poczęstunkiem. Nadjeżdżającą  grupę z Zawiercia przywitaliśmy banerem z napisem „Witamy uczestników rajdu z Zawiercia”.

Teraz już wspólnie udaliśmy się leśnymi ścieżkami do miejscowości Hutki Kanki, gdzie na Biwaku Leśnym im. G. Załogi mieliśmy metę naszego rajdu.

S5000940odjazdowy_bibliotekarz_8odjazdowy_bibliotekarz_9

 

 

 

 

 

 

Na biwaku wszyscy uczestniczyli w atrakcyjnych konkursach i zabawach.

W konkurencji „Przeciąganie liny” rywalizowały ze sobą Łazy-Zawiercie. Niestety lina okazała się za słaba i skończyło się tak jak w wierszu Tuwima „wszyscy na siebie poupadali”.

Nie lada zręcznością trzeba było się wykazać w konkursie czytania wierszy naszych lokalnych poetów w trakcie jazdy na rowerze wokół ogniska. Wszyscy uczestnicy doskonale sobie poradzili. Była również loteria fantowa z atrakcyjnymi upominkami (min. karnety na siłownię, bilety wstępu na basen, pendrivy) i dalsze „częstowanie” książkami.

Nie zabrakło również zabaw dla dzieci: pokonanie trasy w workach, zabawy słowne z piłką, przeciąganie liny.

odjazdowy_bibliotekarz_11 odjazdowy_bibliotekarz_12 odjazdowy_bibliotekarz_13

 

 

 

 

 

 

Przy ognisku i wspólnym pieczeniu kiełbasek czas szybko minął i trzeba było myśleć o powrocie. Z żalem rozstaliśmy się obiecując sobie, że na pewno spotkamy się za rok. Rajd okazał się świetną formą miłego spędzenia wolnego czasu. Cel jaki nam przyświecał  czyli integracja środowiska zawodowego jak i lokalnego, promowanie bibliotek i czytelnictwa został zrealizowany.

Dziękuję naszym sponsorom: Ośrodkowi Sportu i Rekreacji oraz Siłowni Taurus w Łazach za nagrody, które uatrakcyjniły nasze konkursy, jak również sołtysowi Hutek Kanek za przygotowanie Biwaku. Dziękuję także policjantom z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu, którzy zapewnili nam bezpieczeństwo podczas rajdu, od których usłyszeliśmy słowa uznania za dobre oznakowanie i zdyscyplinowanie uczestników rajdu. W nagrodę kierownicy rajdu otrzymali kamizelki odblaskowe.

Proszę pozostawić te dwa pola tak jak są:
Skip to content