“Podróż” – koncert piosenki literackiej

kuba_michalski

Kuba Michalski jest autorem, kompozytorem, wokalistą i gitarzystą.
Z żoną Anetą założył zespół „Cotton Cat”. Nagrał z nim pięć płyt.
Jego piosenki uzyskiwały wyróżnienia na festiwalu OPPA, a w duecie z Justyną Bacz wygrał Festiwal Pieśni Leonarda Cohena w Krakowie.
Z solowymi recitalami ballad Cohena i Kaczmarskiego występował niemal w całej Polsce.

Na program pt. „Podróż” składają się wiersze m.in. Leśmiana, Asnyka, Mickiewicza i Baudelaire’a z muzyką Kuby Michalskiego.
Premiera programu i płyty odbyła się w 2011r. Od tego czasu artysta zaprezentował „Podróż” w ponad 50 bibliotekach i ośrodkach kultury. Wszędzie występy przyjmowane były bardzo ciepło. Program to połączenie refleksyjnych ballad (Wiersz księżycowy, Czarne morza, Epitafium dla Rzymu) z dynamicznymi, wpadającymi w ucho utworami (Alpuhara, Dziewczyna, Podróż, Karczma „Czarny Dym”). Zapraszamy!