Ranking Bibliotek 2013

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Łazach w rankingu Instytutu Książki i “Rzeczpospolitej” na najlepiej prowadzone przez samorządy biblioteki publiczne w Polsce uplasowała się wśród 763 placówek na 42 miejscu, a wśród bibliotek z województwa śląskiego zajęła wysoką 3 lokatę.

Instytut Książki i „Rzeczpospolita” już po raz trzeci nagrodziły samorządy najbardziej zaangażowane w kulturalny rozwój swojej gminy. Docenieni zostali ci, dla których dobrze działająca biblioteka gminna jest najlepszym świadectwem dbałości samorządu o zapewnienie łatwego i bezpłatnego dostępu do kultury, wiedzy i nowych mediów. Przyjęta przez kapitułę metoda oceny bibliotek premiowała działania na rzecz jakości i komfortu obsługi czytelników, poziom czytelnictwa, liczbę kupowanych nowości i wydatki samorządu na utrzymanie placówki.

Z wynikami III edycji rankingu bibliotek publicznych zapoznaj się tutaj:
Ranking Bibliotek 2013

ik_2012_logo_male rp_logo