Burmistrz Łaz na konferencji w Bibliotece Śląskiej

IV_konferencja_prb_001

IV_konferencja_prb_002

IV_konferencja_prb_003

 

 

 

 

 

IV_konferencja_prb_004

IV_konferencja_prb_005

IV_konferencja_prb_6

 

 

 

 

 

 

 

Dnia 22 listopada 2013 r. na zaproszenie prof. zw. dr hab. Jana Malickiego dyrektora Biblioteki Śląskiej, Burmistrz Łaz Maciej Kaczyński wziął udział w IV Konferencji Regionalnej Programu Rozwoju Bibliotek na temat ”Biblioteki (bez?!) przyszłości”.

Burmistrz został poproszony o wygłoszenie wystąpienia na konferencji na temat roli, funkcji i przyszłości samorządowej instytucji kultury – biblioteki publicznej.

Wykłady na temat roli i przyszłości bibliotek publicznych wygłosili:

 • z punktu widzenia dyrektora książnicy narodowej
  dr Tomasz Makowski – dyrektor Biblioteki Narodowej.
 • z punktu widzenia samorządowca
  Maciej Kaczyński – Burmistrz Miasta i Gminy Łazy
 • z punktu widzenia biblioteki publicznej
  Teresa Musik – dyrektor Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Pszczynie
 • z punktu widzenia czytelnika
  Tomasz Pawlik – Fundacja Miasto Słów

Wszystkie wystąpienia utwierdziły uczestników w przekonaniu, że można być spokojnym o los bibliotek publicznych. Biblioteki oprócz funkcji archiwalnej będą rozwijającymi się centrami informacji regionalnej, atrakcyjnymi miejscami spotkań, ośrodkami podnoszenia kompetencji technologicznych dla lokalnej społeczności.

Na zakończenie Konferencji nastąpiło uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród laureatom III edycji konkursu „Gminne Koalicje na Rzecz Rozwoju Bibliotek 2013”. Biblioteka Publiczna w Łazach za projekt konkursowy „NIE TAKIE MAŁE MIASTO” – warsztaty multimedialne (fotografia i video) dla dzieci i młodzieży otrzymała wyróżnienie i nagrodę w wysokości 2.000 zł. Otrzymaną nagrodę finansową Biblioteka przeznaczyła na zakup kompaktowego aparatu fotograficznego.

Skip to content