Bezpieczne Ferie 2014

„Bezpieczne ferie” pod takim hasłem placówki biblioteczne przygotowały program tegorocznych zajęć.

bezpieczne_ferie_2014_lazy_001

bezpieczne_ferie_2014_lazy_002

bezpieczne_ferie_2014_lazy_003

 

 

 

 

 

 

W Bibliotece w Łazach odbyły się prezentacje  „Od legendy do historii prawdziwej”, podczas których uczestnicy mogli usłyszeć o ciekawych miejscach  w mieście i zobaczyć na fotografii jak wyglądały Łazy w przeszłości i współcześnie. Prezentacje były połączone  z wizytą w Izbie Tradycji gdzie uczestnicy  obejrzeli eksponaty i dokumenty związane z historią kolei w Łazach.

Z dużym zaangażowaniem dzieci wzięły udział w zajęciach pt.”Zaczarowany bajek świat”- mini teatr w bibliotece. Sami wybrali bajkę pt.”Jaś i Małgosia” i podczas zajęć przygotowali do niej ilustracje. Barwne rysunki oddawały swym obrazem nie tylko piękno lasu podczas wędrówki Jasia i Małgosi, ale również grozę i przerażenie. Był tam  „smaczny domek z pierników”, ozdoby z kolorowych lizaków i groźna „Czarownica”, a na koniec jak to w bajce bywa, uśmiechnięte postaci Jasia i Małgosi.

Czytanie z podziałem na role nie jest łatwym zadaniem,   przekonali się o tym młodzi amatorzy „mini teatru” lecz  oklaski słuchaczy były wspaniałą nagrodą dla nich.

W czasie ferii były również projekcje filmów dla dzieci w ramach projektu „Kino w bibliotece” i wiele ciekawych zabaw czytelniczych.

Natomiast w Filii bibliotecznej nr 2 w Wysokiej odbył się m.in. konkurs szachowy i warcabowy, wybory „Miss Ferii” oraz zajęcia komputerowe.

Filia biblioteczna nr 6 w Ciągowicach we współpracy z miejscowym przedszkolem zorganizowała zajęcia plastyczne z okazji Dnia Babci i Dziadka. Najmłodsi czytelnicy wykonali kolorowe laurki, które uroczyście wręczyli swoim babciom i dziadkom. W ramach prowadzonego cyklu “Dzieci Czytają Dzieciom” uczennica kl. V SP Anna Szewczyk czytała przedszkolakom pouczające historyjki napisane łatwo wpadającym w ucho wierszem. Starsze dzieci w okresie ferii uczestniczyły w zajęciach komputerowych “Strefa rozrywki”, które rozwijały dziecięcą wiedzę, pamięć i spostrzegawczość.

Na zakończenie  we wszystkich placówkach bibliotecznych uczestnicy  zajęć otrzymali słodkie upominki, które zostały zakupione ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Łazach.

Skip to content