SPOTKANIE Z NIEZWYKŁYM JUBILATEM

„Sportowe osiągnięcia Józefa Zapędzkiego” – to tytuł wystawy, której oficjalne otwarcie odbyło się 10 marca br. w Bibliotece w Łazach. Na ekspozycję składają się: zdjęcia, wycinki prasy krajowej i zagranicznej, wyniki z Olimpiady w Tokio, listy i telegramy gratulacyjne.

jozef_zapedzki_001jozef_zapedzki_002jozef_zapedzki_003

Zbliżające się urodziny dwukrotnego złotego medalisty olimpijskiego w strzelaniu z pistoletu szybkostrzelnego, mieszkańca Łaz – Józefa Zapędzkiego były okazją do spotkania i złożenia życzeń Jubilatowi. Wraz z Burmistrzem Łaz Maciejem Kaczyńskim życzenia pomyślności składali przedstawiciele władz samorządowych, instytucji kultury, Klubu Strzelectwa Pneumatycznego Jura LOK, Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz mieszkańcy Łaz.

jozef_zapedzki_004jozef_zapedzki_007jozef_zapedzki_009

Po odśpiewaniu tradycyjnego „sto lat” zebrani mieli okazję wysłuchać kilku opowieści inspirowanych życiem i karierą sportową. Warto dodać, że nasz mistrz olimpijski aktywnie włącza się w życie społeczne współpracując z UTW, Klubem Strzeleckim i Biblioteką w Łazach. Otrzymaliśmy również obietnicę dalszej współpracy z naszym sławnym łazowianinem. Jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego.

Wystawę można oglądać do 30.04.2014 r. w godzinach otwarcia Biblioteki.

nasz_olimpijczyk_002nasz_olimpijczyk_003

Skip to content