“TYDZIEŃ Z INTERNETEM 2014”

W ramach ogólnopolskiej kampanii „Tydzień z Internetem” w dniach 24.03. – 27.03.2014 r.  w |Bibliotece Publicznej w Łazach oraz w Filiach odbył się cykl spotkań pod hasłem „Co ze mnie wyrośnie?”.

 

„Tydzień z Internetem” to ogólnopolska kampania wspierana przez Wiceprzewodniczącą Komisji Europejskiej i Komisarz Unii ds. Agendy Cyfrowej. W Polsce kampanię koordynuje Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Tegoroczna akcja ma na celu pokazanie, jak Internet i znajomość nowych technologii pomagają w poszukiwaniu pracy. Inauguracja kampanii “Tydzień z Internetem” miała miejsce 24 marca w Pałacu Prezydenckim.
co_ze_mnie_wyrosnie_1 co_ze_mnie_wyrosnie_2 co_ze_mnie_wyrosnie_3                                         

Spotkania odbyły się z uczniami Szkół Podstawowych z terenu miasta i gminy w Łazy. Uczniowie wzięli udział w zabawie „Mam talent do…”, dzięki której mogli sprawdzić, jakie drzemią w nich pasje i umiejętności. Chłopcy w przeważającej części chcą zostać piłkarzami i policjantami, natomiast dziewczynki piosenkarkami i weterynarzami. Kolejna zabawa polegała na odgadywaniu zawodów przez oglądanie rekwizytów z nimi związanych.
co_ze_mnie_wyrosnie_4 co_ze_mnie_wyrosnie_5 co_ze_mnie_wyrosnie_6

Potem przyszła pora na kalambury, w których uczestnicy wcielali się w różne zawody związane z operą, cyrkiem i filmem. Następnie uczniowie wzięli udział w quizie „Najbardziej tajemnicze zawody świata”, w którym starali się odszyfrować tajemnicze nazwy zawodów. Zastanawiali się m.in.: czy pisarz-widmo to autor książek o duchach, osoba wykonująca zawód grafologa zajmuje się naprawą gramofonów, a sufler pieczeniem sufletów. Dzieci chętnie brały udział w ćwiczeniach – było dużo frajdy i sporo śmiechu, a nawet – występy artystyczne. Wszystkim dopisywały świetne humory. Zaproponowano także udział w grze komputerowej, którą można znaleźć na stronie www.cozciebiewyrosnie.pl. Polecamy wszystkim dzieciom!

co_ze_mnie_wyrosnie_7co_ze_mnie_wyrosnie_8SAM_1404

 

 

 

 

 

wysoka_tydzien_z_internetem_002wysoka_tydzien_z_internetem_003wysoka_tydzien_z_internetem_001

 

 

 

 

 

 

Skip to content