VII Powiatowy Dzień Bibliotekarza w Łazach


VII_powiatowy_dzien_bibliotekarza_00115 maja 2014 r. odbyło się doroczne, tradycyjne już w powiecie zawierciańskim święto bibliotekarzy. Uroczystości odbyły się w Gminie Łazy, gospodarzem spotkania była Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Łazach.

 

 

Zdjęcie: Maciej Smoleń

 

W uroczystości uczestniczyli: Rafał Porc Wicestarosta Powiatu Zawierciańskiego, Marek Kozieł Zastępca Prezydenta Miasta Zawiercie,
Maciej Kubiczek Przewodniczący Rady Miejskiej Łaz, Maciej Kaczyński Burmistrz Łaz, Ilona Pelon Sekretarz Gminy Łazy, Barbara Cyganek Skarbnik Gminy Łazy, Bożena Miklas Kierownik Wydziału Kultury UM w Łazach, Bożena Szczykała przedstawiciel dyrektora Biblioteki Śląskiej w Katowicach, dyrektorzy i pracownicy wszystkich bibliotek publicznych powiatu zawierciańskiego.
Spotkanie rozpoczęło się zwiedzaniem łazowskiej biblioteki i jej agend – Izby Tradycji i Punktu Informacji Turystycznej. Po spacerze deptakiem przez centrum miasta goście przybyli do lokalu Coco -Boda, gdzie trwały dalsze uroczystości: część oficjalna, w której przedstawiciele władz samorządowych składali bibliotekarzom życzenia oraz część artystyczna. Wystąpili:
• uczniowie z teatru szkolnego Szkoły Podstawowej nr 3 w Łazach, prowadzonego przez panią Dorotę Zglejc w programie – „Lekcja w szkole futurystycznej”.
„Kabaret 50 +” działający z inicjatywy Małgorzaty Iwińskiej przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Łazach.
• Joanna Janus i Andrzej Kaim ze „Studia Piosenki” działającego przy MOK w Łazach, prowadzonego przez Olimpię Karbownik.
Zaproszeni goście otrzymali z rąk władz miasta Łazy pamiątkowe statuetki i upominki ( album- „Gmina Łazy w obiektywie”) oraz odbyli wirtualny spacer do 6 filii bibliotecznych łazowskiej książnicy.
Spotkanie było okazją do budowania relacji nie tylko o charakterze zawodowym ale również koleżeńskim.

powiatowy_001powiatowy_002powiatowy_003

 

 

 

 

 

powiatowy_005powiatowy_004powiatowy_006

 

 

 

 

 

powiatowy_007

powiatowy_008

powiatowy_009

 

 

 

 

 

powiatowy_bibliotekarz_010

powiatowy_bibliotekarz011

 

 

 

 

 

 

 

Skip to content