Odjazdowy Bibliotekarz 2014

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Łazach włączyła się po raz drugi do ogólnopolskiej akcji Odjazdowy Bibliotekarz. Jest to rajd rowerowy dla miłośników książek i rowerów. Celem jest promowanie bibliotek i czytelnictwa, popularyzacja roweru jako zdrowego środka lokomocji i rekreacji.

Po rozdaniu gadżetów rajdowych (pomarańczowych koszulek, czapek, chorągiewek z logo akcji) 21. maja br. 21 osobowa grupa wyruszyła z placu przy fontannie w kierunku Niegowonic. W Niegowonicach w filii bibliotecznej przywitały nas koleżanki pomarańczowymi balonami, przeprowadziliśmy tam akcję „częstowania” książkami i po krótkim odpoczynku udaliśmy się drogą prowadzącą do Ogrodzieńca. Na krótki odpoczynek zatrzymaliśmy się przy jurajskich ostańcach Kromołowiec podziwiając piękny krajobraz Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Następnie udaliśmy się do Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Ogrodzieńcu, gdzie spotkałyśmy się z rajdowcami z Zawiercia i już razem udaliśmy się do naszej mety, czyli Ośrodka Rekreacyjnego Krępa. Tam miło spędziliśmy czas przy wspólnym ognisku, pieczeniu kiełbasek oraz atrakcyjnych konkursach i loteriach.
Dziękujmy Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Łazach za nagrody, które uatrakcyjniły nam konkursy oraz policjantom z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu, za zapewnienie nam bezpieczeństwa podczas rajdu.

_SAM2252_SAM2299_SAM2316_SAM2319_SAM2349_SAM2356_SAM2411_SAM2421CIMG2769CIMG2750CIMG2751CIMG2761

Skip to content