“Las pełen niespodzianek”

W ramach wakacyjnych atrakcji organizowanych przez Bibliotekę zaplanowaliśmy wycieczkę do tradycyjnej formy pszczelarstwa, leśnej barci w Ciągowicach. Jednakże tego dnia aura nam nie sprzyjała i wyprawa w strugach deszczu nie sprawiłaby przyjemności uczestnikom.

Postanowiliśmy odbyć tę wyprawę “wirtualnie” w Bibliotece, gdzie przy słodkim poczęstunku i miłej atmosferze prowadził nas i opowiadał o pierwszej barci na południu Polski jej inicjator i miłośnik pszczelarstwa – Michał  Łada._SAM3146

_SAM3150 _SAM3159

Uczestnicy spotkania uważnie wysłuchali i obejrzeli tajniki powstawania barci w lesie oraz wyrazili chęć uczestnictwa w wyprawie przy sprzyjającej aurze. Na zakończenie dzieci wykonały ilustrację leśnego ula – barci.

_SAM3174