“WAKACJE Z DUCHAMI”

Kino z dreszczykiem, Koszmarne opowieści, Świecące stwory, Straszne popołudnie w bibliotece oraz Kociołek czarownicy to tylko niektóre z atrakcji, które Filia nr 6 w Ciągowicach zaproponowała swoim najmłodszym czytelnikom podczas tegorocznych wakacji. 

wakacje_z_duchami

Straszną przygodę w bibliotece rozpoczął seans filmowy. Projekcja filmu „Hotel Transylwania” uzupełniona głośnym czytaniem ludowych podań wprowadziła uczestników zajęć w mroczny klimat. Pod wpływem usłyszanych legend powstało kilka „upiornych” rysunków, przedstawiających duchy zamków jurajskich, w tym słynną Białą Damę i czarne psisko z Ogrodzieńca.

wakacje_z_duchami_002

wakacje_z_duchami_003

W trakcie warsztatów plastycznych „Nie taki duch straszny jak go malują” dzieci mając do dyspozycji brystol, nożyczki i pastele stworzyły wymyślone przez siebie duchy. Z powstałych kompozycji mali artyści przygotowali teatr cieni „Duchy w Bibliotece”. Podczas występu nie zabrakło niesamowitych efektów wizualnych. Bibliotekę opanowały nietoperze, duchy, widma i inne stwory. Mroczną dekorację uzupełniały własnoręcznie wykonane „Świecące stwory” w formie lampionów.

wakacje_z_duchami_005wakacje_z_duchami_007

wakacje_z_duchami_000wakacje_z_duchami_004

Na wszystkich spragnionych wrażeń artystycznych i smakowych czekały nie lada atrakcje na zakończenie “Wakacji z duchami”. Podczas imprezy integracyjnej „Straszne popołudnie w bibliotece” wiele radości sprawiło wszystkim malowanie twarzy oraz budowanie makiety zamku. Ze zwykłych pudełek stworzyliśmy nawiedzony zamek. Pikanterii imprezie dodatkowo dodał przygotowany przez uczestników zabójczy zestaw obiadowy: Horror-Pizza oraz Parówki-Mumie.

Kulminacją całej imprezy był tajemniczo brzmiący „Kociołek czarownicy”, czyli tradycyjne prażonki z obowiązkową lekturą. Było strrrasznie zabawnie!

wakacje_z_duchami_008

wakacje_z_duchami_009

 

Dziękuję wszystkim dzieciom za udział w zajęciach, a rodzicom za współpracę.

Skip to content