Kabaretowa podróż w czasie

szlachetko
Spotkanie będzie satyryczną opowieścią o największych kabaretach minionego wieku: Studenckim Teatrze Satyryków i Piwnicy pod Baranami.

Paweł Szlachetko – z wykształcenia polonista, teatrolog, autor powieści sensacyjnych i kryminalnych „Zwerbowana miłość”, „Ucieczka”, „Wichrołak”, również pisanych pod pseudonimem Arthur Ray m.in. „Zabij, Bóg wybacza łotrom”, „Poker morderców”. Twórca kilkunastu słuchowisk radiowych i cyklu reportaży „Zabijałem dla mafii”, „Śladami złodziej aniołów”, „Najwięksi polscy zbrodniarze” . W 2012 roku nominowany do literackiej Nagrody Wielkiego Kalibru za powieść „Wichrołak”. Wspólnie z Januszem R. Kowalczykiem napisał monografię teatru „STS. Tu wszystko się zaczęło”.

Janusz R. Kowalczyk – pochodzi z Krakowa, teatrolog i filmoznawca, scenarzysta, satyryk Piwnicy pod Baranami (1978–1987). Wygłaszał, nagrywał, drukował, po części w podziemiu. Recenzent teatralny „Rzeczpospolitej” (1990–2009), juror festiwali i wykładowca. Redaktor portalu Culture.pl. Autor wspomnień (o Piwnicy i nie tylko) „Wracając do moich Baranów”.