Biblioteka w Łazach laureatem konkursu „Tablety w Twojej Bibliotece”

BIBLIOTEKIORG_baner_tablety

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Łazach jest laureatem konkursu „Tablety w Twojej Bibliotece”.

Do konkursu wpłynęło 651 wniosków, które 12-osobowa komisja powołana przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oceniła pod kątem formalnym i merytorycznym. Brano pod uwagę dotychczasowy sposób udostępniania przez bibliotekę nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych, kompetencje Tablet Mastera – koordynatora projektu będącego pracownikiem biblioteki oraz pomysł na wykorzystanie tabletów w działaniach biblioteki. Komisja ostatecznie wyłoniła 233 biblioteki, którym zdecydowała przyznać od 3 do 6 tabletów.

Wniosek Biblioteki w Łazach uzyskał 82,5 punkty (na 100 możliwych). Wynik ten pozwolił bibliotece pozyskać 6 tabletów Apple iPad Air 16GB Wi-Fi, które pomogą nam wprowadzić nowe, atrakcyjne usługi.

Za pomocą tabletów, udostępnianych na miejscu w bibliotece lub wykorzystywanych podczas organizowanych zajęć, bibliotekarze będą zachęcać mieszkańców do uczenia się, tworzenia treści multimedialnych i dzielenia się nimi z innymi ludźmi.

iPad Air