Strefa zimowej zabawy

Ferie w Filii Bibliotecznej nr 3 w Chruszczobrodzie upłynęły pod znakiem wielu kreatywnych zajęć i zabaw. Zapoczątkowaliśmy je wspólnym utworzeniem Papierowego zoo: zwyczajne tekturowe rolki zdobione farbami, papierem kolorowym i szczyptą wyobraźni uczestników zajęć zamieniały się w najróżniejsze stwory – „Zwierzaki – Cudaki”. Nie zabrakło wśród nich: czerwonozębego  osła, psa strażaka, szalonego żółtego byka i tęczowego nietoperza.

IMG_4

Młodzi czytelnicy zdecydowali, że jeden z dni ferii mianujemy Dniem krawata. Zgłębiliśmy w nim technikę origami, składając dla siebie papierowe krawaty, a potem kolorując je według własnego pomysłu i uznania. W ten sposób jeden z najpopularniejszych dodatków do męskiego stroju stał się całodniową ozdobą szyi niejednego czytelnika i czytelniczki.

Nie zabrakło także tradycyjnych gier i zabaw integracyjnych oraz edukacyjnych. Dzieci i młodzież rozwijali swoje umysły z prawdziwą pasją i zaangażowaniem tocząc zacięte rozgrywki nad planszą Scrabble i grając w Kulki. Salwy śmiechu towarzyszyły natomiast grze w łapki oraz kalamburom, podczas których kreatywne myślenie przeradzało się w wyszukane gesty i niemal akrobatyczne pozy.

Pamiętaliśmy również o nieodłącznym elemencie każdej biblioteki – książce. Baśnie czytane przez uczestników zajęć niosły ze sobą chwile wyciszenia i odprężenia dla całej grupy spotykającej się w bibliotece podczas ferii.

Mieliśmy w planach wspólne zbudowanie Śniegowego Pana przed budynkiem biblioteki, jednak… zabrakło nam czasu i jedyny bałwan, którego udało nam się stworzyć, zawisł na jednej z bibliotecznych gazetek. Dziękuję wszystkim młodym czytelnikom za tak „pracowity”, miły i pełny twórczego zaangażowania czas :)

Skip to content