Wszystkie Dzieci Pięknie Czytają

W dniu 26.02.2015 r. w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Łazach odbyła się XIII edycja miejsko-gminnego konkursu „Wszystkie dzieci pięknie czytają”, organizowanego wspólnie ze Szkołą Podstawową nr 3 w Łazach.

Konkurs przeznaczony jest dla klas III szkół podstawowych, a jego celem jest: rozbudzanie wśród dzieci zainteresowania sztuką głośnego czytania, popularyzowanie zamiłowania do literatury pięknej, doskonalenie czytania ze zrozumieniem. Udział w konkursie zgłosiło 7 szkół: Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Grabowej, Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Rokitnie Szlacheckim, Szkoła Podstawowa nr 3 w Łazach, Szkoła Podstawowa w Wysokiej, Zespół Szkół nr 1 w Łazach, Zespół Szkół nr 2 w Niegowonicach, Zespół Szkół nr 3 w Chruszczobrodzie.

Konkurs polegał na głośnym przeczytaniu wybranego przez uczestnika tekstu, przeczytaniu tekstu przygotowanego przez organizatorów oraz udzieleniu odpowiedzi na pytania związane z treścią tego tekstu na kartach pracy.

Jury w składzie: Maria Płatek – przewodnicząca, Marzena Bargieł, Beata Kuc i Halina Kudela oceniało: piękne czytanie przygotowanego oraz technikę czytania nieznanego tekstu, sposób zrozumienia, redagowanie i udzielanie prawidłowych odpowiedzi na pytania dotyczące tekstu, a także estetykę pracy pisemnej. Jury wyłoniło następujących zwycięzców:

I miejsce – Hanna Kuzia z Zespołu Szkół nr 1 w Łazach

II miejsce – Weronika Kozieł z Zespołu Szkół nr 2 w Niegowonicach

III miejsce – Dominika Pluta ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Łazach.

Laureatom pogratulowano życząc dalszego doskonalenia sztuki czytania, wręczono nagrody i wyróżnienia.wszystkie_dzieci_pieknie_czytaja_10

Skip to content