II PREZENTACJE BIBLIOTECZNE

_prezentacje

14 maja 2015 roku Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Łazach zorganizowała II Prezentacje Biblioteczne. W programie znalazły się wydarzenia mające na celu promocję książek i czytelnictwa oraz popularyzację wiedzy o regionie.
Tuż po godzinie 9:00 rozpoczął się XVI Turniej Wiedzy o Książce i Bibliotece. W turnieju wzięli udział reprezentanci Szkół Podstawowych z Gminy Łazy. Trzyosobowe drużyny zmierzyły się z przysłowiami, znajomością postaci literackich, a także wiedzą dotyczącą książki i biblioteki.
W Izbie Tradycji zorganizowano „Spotkanie z Historią” – warsztaty czerpania papieru. Uczestnicy zajęć samodzielnie czerpali papier, barwili kartki papieru oraz pisali gęsim piórem.
W tym dniu nie mogło zabraknąć bajkowych postaci. Tuż po godzinie 12:00 w sali widowiskowej MOK pojawiły się bajecznie przebrane dzieci. W świat baśni i poezji wprowadzili najmłodszych animatorzy. Dzieci wysłuchały poezji dziecięcej oraz brały udział w licznych konkursach.
Kolejnym etapem Prezentacji Bibliotecznych było spotkanie ze Sławomirem Koprem. Historykiem i autorem książek o historii Polski i polskiej obyczajowości.
Na zakończenie odbyło się literackie spotkanie z poezją „Tu jest moje miejsce”. Tematem spotkania była twórczość literacka lokalnych twórców. Przed publicznością wystąpiła młodzież oraz artyści 50+: Maria Płatek, Lidia Szkleniarz oraz Lidia Kałuzińska, która była reżyserem spotkania.
W czasie II Prezentacji Bibliotecznych można było nabyć książkę na kiermaszu.

Skip to content