Kolejny rok z IBUK LIBRA

3.10 IBUKlibra na tle      logo biblioteki (1)

Czy wiesz, że bez wychodzenia z domu możesz wypożyczyć książkę?

Wybrane publikacje specjalistyczne, naukowe, popularnonaukowe, beletrystyczne w języku polskim są dostępne na platformie IBUK Libra. Czytaj 24 godziny na dobę, gdzie tylko zechcesz. W bibliotece, w domu, w pracy.

Zapraszamy wszystkich chętnych do skorzystania z oferty
Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Łazach.
W ramach Śląskiego Konsorcjum IBUK wykupiliśmy roczny dostęp do 2241 tytułów publikacji z bazy czytelni internetowej IBUK libra.
Czytelnicy mogą je czytać bezpłatnie w sieci bibliotecznej lub na komputerze domowym.
Czytelnia dostępna pod adresem www.libra.ibuk.pl

IBUK libra to pierwsza w Polsce Czytelnia Internetowa, pozwalająca na pracę z książką 24 godziny na dobę. Wystarczy podłączenie do Internetu. IBUK udostępnia szeroki wybór podręczników akademickich i książek naukowych w języku polskim oraz wiele innych pozycji, w tym poradnikowych, z zakresu literatury faktu, słowników, przewodników.

Jak zacząć korzystać z IBUKA?

Aby otrzymać bezpłatny dostęp do księgozbioru, należy zgłosić się do Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Łazach lub jednej z 6 filii bibliotecznych i poprosić o KOD PIN. Jest on wydawany każdemu zarejestrowanemu czytelnikowi Biblioteki. Po rejestracji w portalu www.libra.ibuk.pl  i wprowadzeniu otrzymanego kodu czytelnik uzyskuje możliwość czytania zgromadzonych książek podczas godzin otwarcia placówek lub 24 godziny na dobę w domowym komputerze osobistym, tablecie lub komórce.

Kod dostępu do IBUKA można uzyskać w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Łazach oraz na filiach bibliotecznych: Filii nr 1 w Niegowonicach, Filii nr 2 w Wysokiej, Filii nr 3 w Chruszczobrodzie, Filii nr 4 w Grabowej, Filii nr 5 w Rokitnie Szlacheckim i Filii nr 6 w Ciągowicach.

Jak dodać kod PIN? INSTRUKCJA

Wszelkich dodatkowych informacji udzielają:

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Łazach

tel. 32 6729446
tel. kom. 784 397 508
e-mail: biblioteka@lazy.pl

Wypożyczalnia dla dorosłych – Łazy, ul. Kościuszki 3

tel. 32 6729446 wew. 14

Oddział dla dzieci i młodzieży – Łazy, ul. Kościuszki 3
tel. 32 6729446 wew. 15

Filie udostępniające IBUK librę na komputerach stacjonarnych:

Filia nr 1 w Niegowonicach, ul. Szkolna 11