“Wakacje w Bibliotece 2015” za nami

Tegoroczne „Wakacje w Bibliotece” upłynęły pod znakiem różnorodnych zajęć dla dzieci i młodzieży, pozwalających na twórcze i czynne spędzanie czasu wolnego od nauki. Sprzyjające warunki atmosferyczne pozwoliły, aby część z nich odbyła się poza budynkiem Biblioteki.

7. lipca odbyły się warsztaty plastyczne „Łazowski park na rysunku”. Zajęcia poprowadziła pani Maria Płatek – lokalna malarka, poetka i pisarka. Grupa dzieci i młodzieży zainteresowana doskonaleniem techniki malowania pastelami suchymi wyruszyła pod jej kierunkiem w plener, aby uwiecznić na swoich pracach pobliski park. W efekcie warsztatów powstał zbiór oryginalnych prac, pełnych wszelkich odcieni zieleni, na których utrwalona została parkowa roślinność.

_SAM6815

 

Zainteresowaniem cieszyły się dziecięce seanse „Letniego kina w Bibliotece”. Wszystkie dzieci szukające chwili ochłody od wyjątkowej słonecznej pogody, mogły pod okiem bibliotekarzy śledzić losy ulubionych bajkowych bohaterów na dużym ekranie.

_SAM6971

Wielu młodych czytelników przybyło także na spotkanie z pszczelarzem Michałem Ładą, które odbyło się 20. lipca. Na zajęciach poświęconych apiterapii dzieci i młodzież dowiedziały się wielu ciekawostek o życiu pszczół i poznały lecznicze właściwości produktów z ula. Spotkanie zakończyło się wyprawą do specjalnego ula, w którym każdy po ubraniu się w strój pszczelarza mógł zażyć kilkuminutowej inhalacji powietrzem pszczelim.

_SAM6913

Podczas wakacji w Bibliotece zagościło również wielu amatorów gier komputerowych, jednak komputer nie służył im jedynie jako rozrywka. Dołączyli oni także do „Klubu muzealnych podróżników” i przyłączyli się do wirtualnego zwiedzania polskich muzeów i skansenów.

_SAM6972

7. sierpnia w Bibliotece zorganizowano warsztaty robienia na szydełku – „Robótkowo”. Zajęcia poprowadziła pani Grażyna Tokarska, która krok po kroku pokazała jak zrobić na szydełku pentelkę, łańcuszek, słupek i półsłupek. Uczestnicy warsztatów ruszyli do pracy z wielkim zapałem, testując swoje umiejętności manualne i… cierpliwość.

_SAM6993

Jak co roku, najmłodsi goście Biblioteki bardzo chętnie poświęcali czas wolny na grę w ulubione gry planszowe oraz tworzenie pięknych prac plastycznych o różnorodnej tematyce.

Także wakacyjne zajęcia w filiach bibliotecznych po raz kolejny potwierdziły, że Biblioteka nie jest miejscem cichym i nudnym. Dzięki przygotowanym propozycjom dzieci i młodzież spędzające wakacje w domu mogły wypełnić swój wolny czas twórczą, wesołą zabawą i pracą. W poszczególnych programach „Wakacji w Bibliotece 2015” znalazły się zajęcia literackie, plastyczne, komputerowe i ruchowe. Nie zabrakło również gier planszowych, zagadek, kalamburów i gier podwórkowych, umożliwiających uwalnianie drzemiących w najmłodszych czytelnikach pokładów energii.

Filia nr 1 w Niegowonicach:

Filia nr 2 w Wysokiej:

Filia nr 3 w Chruszczobrodzie:

Filia nr 5 w Rokitnie Szlacheckim:

Dziękujemy wszystkim, którzy brali udział w zajęciach proponowanych przez Bibliotekę i prowadzącym  warsztaty za dzielenie się pasją, czasem i umiejętnościami.

Dziękujemy Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Łazach za wsparcie finansowe programu “Wakacje w Bibliotece 2015. Bezpiecznie i edukacyjnie”.

Skip to content