“Wolne Lektury” w Katalogu naszej Biblioteki

„Wolne Lektury” to biblioteka internetowa prowadzona przez Fundację Nowoczesna Polska. Jej zasoby są dostępne 24 godzina na dobę, całkowicie za darmo. Zbiory obejmują już ponad 3000 utworów, w tym wiele lektur szkolnych. Wszystkie dzieła są odpowiednio opracowane i udostępniane w kilku formatach – tak, aby można je było pobrać na komputer, tablet, czytnik e-booków i inne urządzenia mobilne lub czytać on-line. W zbiorach znajdują się również dokumenty dźwiękowe czytane przez Danutę Stenkę czy Andrzeja Chyrę, które z powodzeniem można odtwarzać w formie audiobooków.

Dostęp do „Wolnych Lektur” jest już możliwy z katalogu bibliotecznego naszej Biblioteki.
Od teraz problemem przestaje być fakt wypożyczenia wszystkich egzemplarzy danego tytułu – wystarczy wejść na stronę Biblioteki: www.biblioteka.lazy.pl, kliknąć w panelu po prawej stronie KATALOG ON-LINE i korzystać z zasobu „Wolnych Lektur”.

Jak korzystać z „Wolnych Lektur”? – KRÓTKA INSTRUKCJA