Święta tuż za rogiem…

Wszystkich wokoło ogarnia świąteczny szał przygotowań, a my… mamy go już prawie za sobą. Grudzień w filiach bibliotecznych był miesiącem wielkich przygotowań. Wszystkie placówki zamieniły się w małe fabryki świątecznych ozdób i w każdym lokalu biblioteki odbywało się oczywiście tradycyjne wspólne strojenie choinek, jednak każda z nas miała odmienne pomysły na dodatkowe zajęcia w świątecznym klimacie.

W Filii nr 1 w Niegowonicach śpiewano kolędy i we współpracy ze Stowarzyszeniem Wsi Niegowonice i Niegowoniczki zorganizowano warsztaty dla dzieci i młodzieży, podczas których pani Regina Baradziej objaśniała jak wyczarować bombki metodą decoupage.

W Filii nr 2 w Wysokiej we współpracy ze Szkołą Podstawową zorganizowano warsztaty wykonywania ozdób świątecznych z paniami z Koła Gospodyń z Wiesiółki oraz zajęcia artystyczne prowadzone przez czytelniczkę panią Monikę Kunikowską.

W Filii nr 3 w Chruszczobrodzie czytelnicy zbudowali nietypowy kalendarz adwentowy, utworzyli wyjątkowe zimowe gazetki, a klasa I Szkoły Podstawowej wzięła udział w bożonarodzeniowych zajęciach plastycznych.


W Filii nr 4 w Grabowej najmłodsi budowali i zdobili choinki techniką orgiami.

W Filii nr 5 w Rokitnie Szlacheckim odbywały się czytania bajek o świątecznej tematyce i zorganizowano warsztaty malowania na szkle i przygotowywania zimowych ozdób na szyby okienne.

W Filii nr 6 w Ciągowicach odbyło się wspólne wykonywanie kartek świątecznych i prowadzono różnorodne zajęcia plastyczne, podczas których powstała cała masa świątecznych prac, zdobiących obecnie lokal biblioteki.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom zajęć za wielkie zaangażowanie i mile spędzony czas :-)

 

 

Skip to content