Zimowy Bałwanek w Bibliotece

„Żeby nie być zupełnie samotnym, Krecik  ulepił sobie śniegowego bałwanka. Udał mu się całkiem nieźle.
Początkowo był trochę niemrawy, ale z czasem się to zmieni (…)”

Tak naprawdę zwierzątka nie przepadają za zimą i wolą ją po prostu przespać. Ale dzieci uwielbiają zimę, a w ostatnich dniach na brak śniegu nie mogliśmy narzekać. Lepienie bałwana, bitwa na śnieżki czy zjeżdżanie z górki na sankach i nartach z pewnością ucieszą dziecko w każdym wieku, jednak także chwile spędzone w Bibliotece mogą upłynąć na zimowej „zabawie”.

W Filiach Bibliotecznych nr 4, 5 i 6 styczeń upłynął pod znakiem warsztatów literacko-plastycznych przeznaczonych dla najmłodszych czytelników. Przedszkolaki z Grabowej, Rokitna Szlacheckiego i Ciągowic oraz uczniowie klas I-III z Ciągowic wysłuchali odczytywanych przez pracownika Biblioteki zimowych przygód Krecika, a następnie wyklejali i ozdabiali papierowe bałwanki.