Wszystkie Dzieci Pięknie Czytają

11 lutego 2016 r. w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Łazach odbyła się XIV edycja miejsko-gminnego konkursu „Wszystkie dzieci pięknie czytają”, organizowanego wspólnie ze Szkołą Podstawową nr 3 w Łazach.
Tegoroczny konkurs „Wszystkie dzieci pięknie czytają ze zrozumieniem. Rok 2016 rokiem Henryka Sienkiewicza” przeznaczony był dla klas III szkół podstawowych, a jego celami były: rozbudzanie wśród dzieci zainteresowania sztuką głośnego czytania, popularyzowanie zamiłowania do literatury pięknej, doskonalenie czytania ze zrozumieniem oraz popularyzacja twórczości dziecięcej Henryka Sienkiewicza. Udział w konkursie zgłosiło 8 szkół: Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Ciągowicach, Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Grabowej, Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Rokitnie Szlacheckim, Szkoła Podstawowa nr 3 w Łazach, Szkoła Podstawowa w Wysokiej, Zespół Szkół nr 1 w Łazach, Zespół Szkół nr 2 w Niegowonicach oraz Zespół Szkół nr 3 w Chruszczobrodzie.


Konkurs polegał na głośnym przeczytaniu wybranego przez uczestnika fragmentu książki „W pustyni i w puszczy”, przeczytaniu tekstu Henryka Sienkiewicza przygotowanego przez organizatorów oraz udzieleniu odpowiedzi na pytania związane z treścią tego tekstu na kartach pracy.

Jury w składzie: Maria Płatek – przewodnicząca, Marzena Bargieł, Elżbieta Gradzik i Halina Kudela oceniało: czytanie przygotowanego oraz technikę czytania nieznanego tekstu, sposób zrozumienia, redagowanie i udzielanie prawidłowych odpowiedzi na pytania dotyczące tekstu, jak i estetykę pracy pisemnej. Jury wyłoniło następujących zwycięzców:
I miejsce –      Anna Wróblewska ze Szkoły Podstawowej w Wysokiej
Krzysztof Parzoch z Zespołu Szkół nr 1 w Łazach
II miejsce –     Julia Kołodziejczyk z Zespołu nr 2 w Niegowonicach
III miejsce –   Zuzanna Jach z Zespołu Szkół nr 1 w Łazach.

Laureatom pogratulowano życząc dalszego doskonalenia sztuki czytania, wręczono nagrody i wyróżnienia.
_SAM8401

Skip to content