FERIE 2016 W FILIACH BIBLIOTECZNYCH

Ferie w Bibliotece były także udziałem sześciu filii bibliotecznych w: Niegowonicach, Wysokiej, Chruszczobrodzie, Grabowej, Rokitnie Szlacheckim i Ciągowicach. Podobnie jak w Centrali, rozpoczynało je omówienie sprawy bezpieczeństwa podczas spędzania czasu wolnego. W każdej placówce bibliotecznej feriom towarzyszyła oczywiście… książka. Znamienne okazało się także uczczenie 17 lutego czworonożnych pupili w Światowym Dniu Kota. Czytelnicy z Niegowonic opowiadali o swoich zwierzakach i śmiesznych sytuacjach z ich udziałem, w Wysokiej rysowali ich podobizny, w Ciągowicach słuchali historii o Kocie Filemonie, w Grabowej malowali kocie kolorowanki, a w Chruszczobrodzie tworzyli kocie wizerunki metodą iris folding.

Ponadto w  Filii nr 1 w Niegowonicach uczestnicy zajęć bibliotecznych tworzyli „Zimowe obrazki”, słuchali odczytywanych przez bibliotekarza bajek o tematyce zimowej, rozmawiali o zimowych sposobach na dobry nastrój, poznawali bezpieczny Internet,  prezentowali swoje talenty i wzięli udział w warsztatach plastycznych, a prawdziwym hitem okazały się gry w „Chińczyka” i „Bierki”.

W Filii nr 2 w Wysokiej dzieci i młodzież również wzięły udział w zabawie „Mam talent” i toczyły zacięte rozgrywki nad planszami gier. Ćwiczyły także kreatywność, grając w „Kalambury” i rozwiązując dziesiątki łamigłówek, wzięły udział w warsztatach kulinarnych, przygotowały biblioteczną „Papierową rewię mody” i uczestniczyły w zajęciach Kawiarenki komputerowej.

Filia nr 3 w Chruszczobrodzie z każdym dniem ferii przechodziła metamorfozę, a ich uczestnicy w trakcie zajęć plastycznych znaleźli się najpierw „W objęciach królowej śniegu”, następnie zaplanowali podróże marzeń wędrując po wszystkich kontynentach, podczas zajęć technicznych przygotowali kosmiczne stroje, poznali moc nowych technologii korzystając z iPadów, malowali nitkami i grali w zapomnianą, a jak się okazało – najbardziej ekscytującą „Ciuciubabkę”.

W Filii nr 4 w Grabowej dzieci odbywały podróże po literaturze z cyklu „Głośne czytanie zimowych opowieści i tworzenie własnych treści”, tworzyły widokówki z ferii i grały w edukacyjne gry komputerowe.

Filia nr 5 w Rokitnie Szlacheckim podczas ferii gościła w swoich progach przedszkolaki, które po wysłuchaniu przygotowanych przez bibliotekarza bajek, stworzyły prace plastyczne związane ze sportami zimowymi. Nieco starsi czytelnicy także brali udział w zajęciach plastycznych, a ponadto toczyli rozgrywki nad planszami gier i uczestniczyli w zajęciach komputerowych.

W Filii nr 6 w Ciągowicach dzieci słuchały zimowych baśni i wierszyków, podczas zajęć plastycznych tworzyły rysunki, oglądały ulubione bajki i ćwiczyły umysły, rozwiązując zagadki, łamigłówki i rebusy.

Dziękujemy za mile spędzony czas wszystkim, którzy brali udział w zajęciach proponowanych przez poszczególne filie biblioteczne.

Skip to content