Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci w filiach bibliotecznych

W dniu urodzin H.Ch. Andersena obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci – niezwykle ważny dzień, którego celem jest promowanie literatury, książek i propagowanie właściwych postaw czytelniczych wśród najmłodszych użytkowników Biblioteki. W tym roku przedszkolaki z Grabowej, Rokitna Szlacheckiego i Ciągowic uprzyjemniały sobie czas towarzystwem kolorowych, ciekawych, fascynujących opowieści i książek.
W przedszkolu w Grabowej zorganizowano spotkanie, którego honorowymi gośćmi stały się właśnie najciekawsze książki dla dzieci. Najpierw przedszkolaki wysłuchały kilku opowieści odczytywanych przez pracownika Biblioteki, a następnie zapoznawały się z książkami, przeglądając kolorowe ilustracje.


Z kolei przedszkolaków z Rokitna Szlacheckiego odwiedziły starsze koleżanki– uczennice klasy V, VI NSP: Alicja Cyprys, Oliwia Doszuta oraz Oliwia Pocztowska, które w ramach programu „Dzieci czytają dzieciom” odczytywały przygotowane wcześniej bajki i opowieści najmłodszym użytkownikom Biblioteki.

W Ciągowicach świętowano w Bibliotece. Przedszkolaki odwiedziły Filię nr 6, gdzie wysłuchały kilku bajek o zwierzątkach domowych, a następnie wspólnie przygotowywały i kolorowały ilustracje do przeczytanych książek.

Skip to content